همه چیز از همه جا

داستان,مقاله,دانلود رایگان,عکس ,اخبارو...

علت واقعی ممنوع التصویر شدن فاطمه معتمد آریا چیست؟

سایت رجانیوز که حامی دولت است نوشت :

به‌دنبال كشف حجاب معتمد آريا در جشنواره كن، شوراي نظارت بر صداوسيما در نامه‌اي به رئيس اين سازمان با استناد به بند 15-2 آيين‌نامه سياست‌ها و ضوابط ناظر بر توليد، تأمين و پخش برنامه‌ها از ضرغامي خواست كه از ادامه فعاليت وي در برنامه‌هاي سازمان جلوگيري شود.

معتمد آریا

در واكنش به اين نامه، عزت‌الله ضرغامي رئيس سازمان صداوسيما به مرتضی میرباقری معاون سیما دستور داده است كه عين نظر شوراي نظارت اعمال شود.
اين دستور قاعدتاً پس از پايان سريال آشپزباشي اعمال مي‌شود و از فعاليت وي در برنامه‌هاي جديد جلوگيري مي‌شود.

علت واقعی ممنوع التصویر شدن فاطمه معتمد آریا

همه میدونید که فاطمه معتمد آریا طرفدار کاندیدای معترض به انتخابات "آقای موسوی" بود. او در مراسم فستیوال کن که در پاریس برگزار می شود با دستبند سبز حضور پیداکرد.

این کار او باعث جنجالهای زیادی در داخل کشور شد شاید علت اصلی این واکنشها پخش سریال پر مخاطب آشپز باشی از رسانه ملی بود ، با بازی زیبای معتمد آریا.

 

بیشترین اعتراض مربوط به رئیس روحانیون مجلس آقای رهبر بود که گفته بود: "کمترین خواسته ما ممنوع التصویر شدن او در سینما و تلویزیون است."

البته من نفهمیدم که اگه کمترین خواسته آقای رهبر این بوده بیشترین خواستش چی میتونست باشه؟؟  به هر حال کمترین خواسته ایشون انجام شد.

 

در هر صورت واقعیت اینه که کسی مثل ارغوان رضایی که بدون حجاب و با شورت تنیس بازی میکنه و عکس میگیره مورد اعتراض قرار نمی گیره ، چون حامی رئیس جمهوره.

البته من آدم سیاسی نیستم و خانم ارغوان رضایی را هم بعنوان یک ورزشکار موفق ایرانی دوست دارم ولی چرا ما دیگر نمیتوانیم بازیهای زیبای فاطمه معتمد آریا را ببینیم؟؟ چه کسی از این حکم خوشحال شده است؟؟

.


پست های مرتبط : مشکل مردم ایران حجاب زنان! 


کلمات کلیدی: نقدی بر ممنوع التصویر شدن فاطمه معتمد آریا  چرا معتمد آریا معتمد اریا و ممنوع التصویر شدن او چرا باید معتمد آریا را دیگر نبینیم علت واقعی ممنوع التصویر شدن فاطمه معتمد اریا ممنوعیت تصویری معتمد آریا چرا باید معتمد آریا ممنوع التصویر شود ممنوع شدن معتمد اریا در رسانه ملی گلایه از ممنوع التصویر شدن معتمدآریا  ممنوع تصویر شدن فاطمه معتمد آریا دلیل ممنوع التصویر شدن معتمد آریا دلایل حقیقی ممنوع التصویر شدن فاطمه معتمد اریا

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

مهمترین نکات در شناخت شریک زندگی

شناختن کسی که میخواهیم قسمت بزرگی از زندگیمان را در کنارش بگذرانیم خیلی مهم است.

شاید سوال ذهن خیلی از دخترها و پسرها که در آستانه ازدواج هستند این باشد که چگونه بدانیم که فردی(دوست یا خواستگار شما) ، مناسب برای زندگی هست یا نه؟

در این پست صرفا چند مورد را ذکر میکنم که به نظر شخصی من درست است و دوستان میتوانند در قسمت نظرات موارد دیگر را بیان کنند.

نکته های آموزنده در شناخت شریک زندگی

۱- بایدها و نبایدهای خود را مطرح کنید. یعنی چی؟؟ هرکسی در زندگی یک مسائلی براش مهمه که نمیتونه اونا رو نادیده بگیره حتما مطرحشون کنید و خیلی صریح نظر طرف مقابلتون رو بخواین.

 

2- میتونید خواسته کمی نامعقولی مطرح کنید!! (مثلا من هر روز باید صبح ها توت فرنگی و... بخورم با تاکید!!) برای چی؟؟ برا اینکه عکس العمل طرف مقابلتون رو ببینید اگه اون از موقعیت اجتماعی & زیبایی & پول و... شما خیلی خوشش اومده باشه و بقول خودمون حسابی جوگیر شده باشه سعی میکنه با خواسته شما یک جوری کنار بیاد تا فعلن خرش از پل یگذره . دراین مواقع اینجور شخصی اصلا لیاقت ازدواج با شما رو نداره چون هنوز از نظر شخصی خودشو باور نداره .

نکته: اگه عکس العمل طرف مقابل چیزی غیر از اون چیزی بود که بالا مطرح شد با یک جمله "شوخی کردم" بحث رو عوض کنید.

3- از خواسته های معقول خود کوتاه نیاین. اینو بهتره قبل از روز خواستگاری یا ملاقات برای خودتون مشخص کنید که "چه چیزهایی در زندگی واقعا برای من اهمیت داره؟" اگه طرف مقابلتون یک شخص بسیار معروف و مشهور باشه یا یک شخص عادی خواسته های اصلی شما نباید تغییری بکنه.

زوج خوشبخت

4- خواسته های طرف مقابل. از طرف مقابلتون بخواین که خیلی صریح خواسته های خودش رو در زندگی مطرح کنه و شما هم اگر منافاتی با خواسته های اصلیتون نداشت سعی کنید انعطاف پذیری داشته باشید.

5- حفظ اعتماد به نفس در مواقع صحبت خیلی مهم است. کمی اطلاعات روانشناسی خود را بالا ببرید اگر اینکارو کردید لزومی به مطرح کردن سوال مورد دوم نیست شما از حالت چهره و صحبت های شخص میتونید به خیلی از حقایق برسید.

نکته تجربی ومهم : اگر میخواهید رابطه ای را با کسی شروع کنید برای جذب کردن طرف مقابل از استراتژی " لطفا مرا دوست داشته باش " استفاده نکنید(مخصوصا آقایان) تحقیقات جدید نشون میده که وقتی به یک نفر خیلی محبت میکنید مثلا هدیه میگیرید و از جملات عاشقانه استفاده میکنید به جای اینکه به شما نزدیکتر بشه از شما دور میشه.

ودر آخر: برای جذب کردن کسی احساسات خودتون رو بیشتر کنترل کنید تا بهتر جواب بگیرید.

 


مطالب مرتبط: آمار جالب طلاق و ازدواج و سن طلاق در ایران 


کلمات کلیدی: شناخت قبل از ازدواج  شناخت شریک زندگی  روش شناخت شریک زندگی  شناخت قبل از ازدواج با همسر  همسر خوب را بشناسیم

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

سوالاتی که در ذهن یک دختر مجرد میگذرد

سوالات بی پاسخ ذهن یک دختر دم بخت مثل من

کسی به این چراها میتونه جواب بده بگه

 

چرا

 مردان خوب، زشت هستند.؟

مردان خوش قيافه، خوب نيستند.؟

مردان خوب و خوش قيافه به جنس موافق تمايل دارند؟

مردان خوب، خوش قيافه و علاقمند به جنس مخالف، متاهل هستند؟

مرداني كه آنچنان خوش قيافه نيستند، ولي خوبند، پولدار نيستند.؟

مـرداني كه آنچنان خوش قيافه نيستند، ولي پولدار و خوبند، تصور مي كنـنـد مـا بـه دنبال مال آنها هستيم؟

مردان خوش قيافه و بي پول، بدنبال پول ما هستند.؟

سوالات دخترانه

مردان خـوش قـيافه، كه آنچنان خوب نيستند و تا حدي به جنس مخالف علاقمندند، تصور نميكنند كه ما به اندازه كافي زيبا هستيم.؟

مرداني كه تصور مي كـنـنـد مـا زيـبـا هستـيم، به جنس مخالف علاقمندند، تا حدي خوش قيافه و پولدار هستند، آدمهايي ترسو و بزدل ميباشند.؟

مرداني كه تا حدي خوش قيافه هستند، تاحـدي خـوب هستند، مقداري پول دارند و سپاسگزار خدا هستند، به جنس مخالف علاقمندند، خجالتي هسـتند، و هرگز اولين قدم را برنمي دارند ( براي آشنايي پيش قدم نمي شوند).؟

مرداني كه هرگز قدم اول را برنميرارند، زماني كه ما پيشقدم مي شـويم، اتوماتيك وار علاقه را در ما از بين ميبرند؟

منبع: نمیدونم از کجا خوندم

مطالب مرتبط :  تفاوت دانشجوی ایرانی با خارجی+عکس -  ریاضیات خنده دار

کلمات کلیدی: سوالات یک دختر ایرونی سوال دخترونه سوالات ذهن یک دختر  سوالات دختر دم بخت سوالات ذهن دخترها در رابطه با مردها چراهای ذهن دختران  چراهای ذهن دختر دم بخت افکار یک دختر دم بخت سوالات ذهن دختر دم بخت درباره پرها

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

دانلود کلیپ شکیرا ویژه جام جهانی 2010

نکته جالب این کلیپ حضور و نقش آفرینی چند ستاره فوتبال جهان در آن است از جمله لیونل مسی بهترین بازیکن حال حاظر فوتبال جهان. به هیچ عنوان از دست ندید.

جام جهانی شکیرا

دوستان این کلیپ از روی سرورهای دانلود پاک شده به لینکهای غیر مستقیم در راپیدشیر مراجعه کنید

برای دریافت آهنگهای دیگر به لینکهای زیر مراجعه کنید :

دانلود کلیپ نانسی عجرم برای جام جهانی 2010 

آخرین اخبار از خواستگاری بازیکن بارسلونا(پیکه) از شکیرا


 دانلود کلیپ آرش ۲۰۱۰  -

 دانلود جدیدترین آهنگ شکیرا loca   


کلمات کلیدی : دانلود مجانی و رایگان کلیپ شکیرا کلیپ شکیرا در جام جهانی 2010  آهنگ جام جهانی 2010 از شکیرا  آهنگهای جام جهانی 2010 آفریقا کلیپ از شکیرا برای جام جهانی 2010  آهنگ جام جهانی شکیرا آهنگ افتتاحیه جام جهانی 2010 از شکیرا دانلود کلیپ شکیرا جدید ویژه جام جهانی 2010 - دانلود آهنگ waka waka  دانلود آهنگ waka waka از شکیرا شوی تصویری شکیرا برای جام جهانی 2010 free download music   دانلود رایگان کلیپ شکیرا shakira  free downoad klip waka waka

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

شکست عشقی و روش های خروج از آن

تاکنون برای شما پیش آمده که کسی را که دوستش دارید به شما خیانت کند؟ یا اینکه به شما بگوید که دیگر نمیخواهد با شما باشد و یا نمیتواند دیگر با شما همراه باشد؟

در این حالت اصولا میگویند که شما دچار شکست عشقی یا عاطفی شدید.

شکست در رابطه عشقی

بعضی ها در مقابل این کلمه (شکست عشقی) جبهه میگیرند و میگویند مثلا من اعصابم خورد شد از این رفتارش یا اون با آبروی من بازی کردو... بعضی ها هم در ظاهر وانمود میکنند که اهمیتی برایشان نداشته.

البته اهميت دارد كه شما چه مدت و چقدر روي طرفتان در اين رابطه سرمايه گذاري كرده ايد، چقدر به طرفتان كه عاشقش بوديد اهميت داديد. اما با وجود اين در يك رابطه كنار گذاشته شدن بسيار سخت است و سخت تر مسئله غرور فرد است كه شكسته مي شود و گاهي فقط و فقط ضربه و درد است.

دختران و پسران زیادی را خودم میشناسم که دچار این مسئله شده اند و در بعضی از آنها مسیر زندگی برایشان تغییر کرده است. بستگی به شدت رابطه دارد.

 خوب حالا چه كنيم؟ در زير شما پنج روش عملي براي نجات يافتن از اين قضيه خواهيد ديد که به تازگی در مجله اینترنتی فریا درج شده است:

1) با آغوش باز ضربه و درد را بپذيريد. اكثر مردم بعد از بحران احساسي نياز به زمان دارند تا تجديد قوا كنند و زخم هايشان را بهبود ببخشند. زماني را به خود اختصاص دهيد و تنها باشيد و گريه كنيد و جيغ بزنيد. هر راهي كه ممكن است براي سوگواري عشق از دست داده تان انجام دهيد. اما مدت زيادي در اين وضعيت نماينيد. چرا كه بعد از مدتي خود را نا اميد و مايوس پيدا مي كنيد.

غرق شدن در شکست

2) يادگاري ها را كنار بگذاريد. با وجود اينكه احساس مي كنيد كه به خاطره ها وابسته هستيد بهترين راه اين است كه خاطرات و يادگاري هاي زمان با هم بودتان را كنار بگذاريد. همه عكس ها و كادو ها را بسته بندي كنيد چيز هايي كه با هم خريديد را كنار بگذاريد. بطور خلاصه هر چيزي كه خاطره ي او را در ذهنتان زنده مي كند را پنهان كنيد.

3) جريانات عادي و روزمره خود را عوض كنيد. يكي از سخت ترين كارها در بعد از زماني كه توسط فردي كنار گذاشته مي شويد اين است كه بايد خود را روزمره اي كه در آن تنها هستيد سازگار كنيد. دير تر صبحانه بخوريد. اگر هميشه با هم در خانه بوديد سعي كنيد از خانه بيرون برويد. به سوپر ها و فروشگاه هاي مختلف سر بزنيد. اگر در پارك نزديك محل سكونتتان با هم قدم مي زديد، از اين پارك دوري كنيد و جاي ديگري را انتخاب كنيد.

تغییر خود

4) بيرون برويد. زماني كه احساس كرديد آماده ايد با دنيا رو به رو شويد بيرون برويد و اين كار را انجام دهيد. به ساحل و يا به بار برويد به پاتيناژ و يا به بولينگ برويد. هر كاري كه كه فكر مي كنيد ممكن است لذت بخش باشد را انجام دهيد. بيرون برويد و آن را به دست بياوريد. نه تنها باعث مي شود كه ذهن شما از درد درون قلبتان منحرف شود، بلكه باعث مي شود مواد شيميايي بدنتان گرفته شود و دوباره به راه بيفتد كه همين مطلب باعث مي شود تا روحيه شما بهتر شود.

عشق تحمیلی

5) چيزي را در مورد خودتان تغيير دهيد. موهايتان را كوتاه كنيد . شلوار جين جديد بخريد يا كلاه جديد براي خودتان تهيه كنيد. هر چيزي كه بتوانيد به شما هويتي غير از شريك يك تكه از رابطه را بدهد و شما را تبديل به يك فرد مجرد جدبد بكند.
من برای خیلی ها که دچار شکست در رابطه خود شده اند بارها این روش ها را توضیح داده ام اما مسئله اینه که تا خود طرف همت نکنه و خودشو تغییر نده از دست هیچ مشاوری هیچ چیز برنمیاد. من سعی میکنم در ابتدا به کسانی که دچار این مشکل شده اند کمک کنم تا خودشون رو باور کنند و قبول کنند توانائیهایی دارند که هر کسی نداره..

امیدوارم همه جوانها وقتی همچین مشکلی براشون پیش میاد بتوانند بسلامت از آن عبور کنند اگر به راهنمائی بیشتر احتیاج داشتید بصورت خصوصی در قسمت نظرات بگوئید. موفق باشید.

مطالب مرتبط :  بزرگترین اشتباهات در شکست عشقی    پشیمانی بعد از ازدواج

 

کلمات کلیدی: شکست عشقی درمان شکست عشقی  مقابله با شکست عشقی   جدایی در عشق جدا از عشق  به هم خوردن رابطه نگه داشتن عشق عشق شکست خورده love fail  no love علت شکست عشقی  چرا خیانت؟ خیانت در عشق ضربه روحی از شکست عاطفی و عشقی علت اصلی شکست در رابطه عشقی  ناراحتی روحی و درمان  ضربه روحی عشق شکست در عشق

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

بامزه ترین راه حلهای ریاضی + عکس

بامزه ترن و احمقانه ترین راه حلهای ریاضی

در اينجا بعضي از سوتي هاي تاريخي دانش آموزان و دانشجويان در جواب دادن به سوال هاي رياضي رو ميبينيد و جالبه بدونيد كه همه اينها واقعي هستن و سايت wikipedia اونها رو به اسم “رياضيات خنده دار ” منتشر كرده :

۱-اولین تصویر مربوط به دانشجویی است که بعد از کلی راه حل به جواب جالبی رسیده

راه حل جالب

احتمالا استاد این دانشجو به راه حل مسئله نمره نمیداده.

البته من اگه به جای استادش بودم بخاطر خلاقیتش نمرشو کامل میدادم

 

۲-تصویر دوم مربوط به پیتر است که در سوال ازش خواسته شده معادله رو بسط و گسترش بده

آخر ریاضیات

خوب طفلک پیتر هم معادله رو گسترش داده دیگه!!

احتمالا برگش برای گسترش بیشتر معادله جا نداشته وگرنه...

 

۳- در تصویر زیر اوج نبوغ رو نشون میده در حل معادلات سینوسی :

نبوغ ریاضی محض

راه حلش منطقی به نظر میاد نه؟؟؟ مخصوصا جواب آخرش که به ۶ میرسه

 

۴- از نابغه ریاضی خوسته شده ایکس رو پیدا کنه در مثلث زیر :

پیدا کردن ایکس

احتمالا این دانش آموز در آینده انیشتن دوم میشه

دقت کنید که در زیر عکس توضیحم داده که ایکس اینجاست

خوب دوستای گلم شما هم برین درستون رو بخونید نه در حد نابغه های بالا

منم برم درسامو بخونم فعلا بای نظر یادتون نره

پست های مرتبط :  تفاوت دانشجو در ایران و دنیا  -   

طفلکی دخترها (طنز)   -   عابر بانک برای دخترها(طنز) -  تست مدیریت از شما - درست کردن نیمرو پسرها و دخترها

 

کلمات کلیدی : ریاضیات خنده دار  راه حل های جالب و خنده دار  احمقانه ترین جوابها  بامزه ترین جوابهای ریاضی حل جالب معادلات ریاضی پاسخ های احمقانه و خنده دار ریاضیات بامزه

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

علت خودکشی در زنان

براساس یافته های آماری این طرح پژوهشی که توسط سازمان بهزیستی انجام گرفته است خودکشی ها به لحاظ سنی بالاترین میزان در گروه سنی 20 تا 29 سال و سپس 10 تا 19 سال در میان زنان است.

تحقیقی درباره علت خودکشی زنان

 

نتایج یک پایان نامه نشان می دهد زنانی که مورد خشونت قرار می گیرند باوجود اینکه از حمایت های خانوادگی برخوردار بودند،اما تمایل به افکار منتهی به خودکشی و آسیب رساندن به همسر داشتند.
براساس این تحقیق،تمایل به افکار منتهی به خودکشی و آسیب رساندن به همسر در زنانی که دارای سطوح تحصیلی دیپلم و لیسانس به بالا بودند کمتر از زنانی بوده است که دارای سطوح تحصیلی زیر دیپلم می باشند.
این تحقیق نشان می دهد درآمد و عوامل اقتصادی رابطه ای با تمایل به افکار خودکشی و آسیب رساندن به همسر نداشته است.

دکتر"فاضلی" جامعه شناس معتقد است

ازدواج های نامناسب که تفاوت های سنی در آن فاحش است ، فرهنگ مردسالاری حاکم ، نداشتن حق انتخاب همسر ، فقر و بیکاری مردان را از مقوله هایی می داند که به پدیده خودکشی در میان زنان دامن زده است او می گوید:دراین شرایط پدیده خودکشی به عنوان تنها راه آزادی و رهایی از رنج های انسانی بروز کرده و ادامه می یابد.
وی می گوید:بسیاری از زنان حتی کمترین آگاهی از حقوق خود ندارند و با مراجعه به مراجع قضایی شوراهای حل اختلاف پس از راهنمایی و مشورت به وظایف خود آشنا می شوند.

 

وی چندهمسری را از دیگر عوامل خودکشی در میان زنان عنوان کرد و با اشاره به یک طرح پژوهشی درسال 82 گفت:جامعه زنان به خصوص روستاییان به شدت در معرض خودکشی هستند.
براساس یافته های آماری این طرح پژوهشی که توسط سازمان بهزیستی انجام گرفته است این خودکشی ها به لحاظ سنی بالاترین میزان در گروه سنی 20 تا 29 سال و سپس 10 تا 19 سال در میان زنان است.

"محمد حسینی"کارشناس آسیبهای اجتماعی نیز در این زمینه می گوید:از مجموع 174 مورد اقدام به خودکشی در یکی از استانهای کشور 7/74درصد به زنان و3/25 درصد به مردان اختصاص دارد.
وی می افزاید:درفضای جامعه بخصوص روستاها وزنه اصلی مردان هستند و جایی برای شناختن حقوق زنان و استفاده از سلیقه و عقیده آنان وجود ندارد.
حسینی گفت:از این تعداد خودکشی 43 درصد موفق و 57 درصد ناموفق بوده است و عمق مساله آنگاه وحشتناک تر می شود که به نوع خودکشی ها توجه شود.
این کارشناس مسائل اجتماعی اضافه می کند:شیوه خودکشی زنان خشن تر و بی رحمانه تر است به طوری که 98 درصد خودکشی های موفق به صورت خودسوزی بوده است.
در این میان خودکشی زنان متاهل 92 درصد گزارش شده است و ازدواج های اجباری ، فقر مادی و فرهنگی و تعداد زیاد جمعیت خانواده از عوامل عمده این ناهنجاری به شمار می رود.
دکتر "مینا ارشاد" ، روانشناس نیز معتقد است: مادامی که دختران 10 تا 15 سال به دلیل فقر فرهنگی و معیشتی به ازدواج مردان بالای 50 سال یا افراد دارای 2 یا 3 همسر درآیند وضعیت بهتر از این نخواهد بود.
آنان زنانی هستند آزار دیده و بریده از زندگی پرمخاطره و اجتماع و کسانی که از حقوق خود بهره ای نگرفته و در طول زندگی از آنها استفاده ابزاری شده است و با رسیدن به این تزلزل به جای خودسازی خودسوزی را انتخاب می کنند.


به گفته این روانشناس هیچ مرجعی مردان این زنان را مقصر نمی شناسد و هیچ برخورد قانونی با مسببان این نوع حوادث صورت نمی گیرد زیرا زنان خود خواستند مرتکب چنین عملی شده اند.
ارشاد گفت: این زنان جایگاهی برای بیان فشارهای زندگی و بروز زور و خشونت و یا همدلی برای اظهار دردهای خود نمی بینند و پناهی برای مشاوره و گفت و گو تا یافتن چاره ای برای زندگی حود نمی یابد بنابراین تنها راه رهایی از این همه مصیبت را خودکشی می بیند. او می گوید: این زنان در طول زندگی پرمشکل خود برای رهایی از زندگی حتی دستشان به طلاق نمی رسد چه رسد به بازگشت به خانه پدری که نگاه آنها بدتر از خودسوزی است.

پایان نامه سركار خانم میترا خاقانی  دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه الزهرا

 

کلمات کلیدی: تحقیقات جدید درباره خودکشی  نتایج پایان نامه درباره خودکشی  خودکشی خودزنی در زنان  علت خودکشی عوامل خودکشی در زنان  آمار خودکشی در زنان  سن خودکشی در زنان

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

مهمترین سوالات روز خواستگاری و قبل از ازدواج

مهمترین سوالات روز خواستگاری

با توجه به اینکه در ایران بیشتر ازدواجها به صورت سنتی انجام میشود و دختر و پسر رابطه ای با هم ندارند به همین خاطر شناختی هم نسبت به هم ندارند و صرفا یک اطلاعات کلی از یکدیگر دارند

در چنین شرایطی تنها راه شناخت در صحبت های اولیه روز خواستگاری میباشد.

نکته اینجاست که چه سوالاتی بپرسیم تا بهتر با روحیات  طرف مقابل آشنا شویم؟؟

این سوالات را حتما از قبل حاضر کنید و پاسخ های احتمالی را تصورکنید.

حاضر کردن سوالات از قبل

اصلا میشه در چند دقیقه طرف مقابل و شناخت؟؟؟ کار بسیار سختی است

به زبان ساده توضیح میدم برای جوانان پاتوق و به صورت کلی:

1- علت تصمیمش برای ازدواج ؟ (مسائل جنسی – فشار خانواده و جامعه - احساس نیاز به یار و همدم)

2- اهدافش در زندگی چیست؟ جواب این سوال باید واقع بینانه و منطقی باشد.

3- اعتقادات مذهبیش چقدر است؟ از نظر اطرفیانش او آدم مذهبی است؟

4- توقع شما از همسرتان در برخورد با نامحرم چگونه است؟

سوالات روز خواستگاری

5- چقدر به داشتن فرزند علاقه دارد؟؟

6- اهل معاشرت است؟ با خانواده همسرش تا چه میزان معاشرت میکند؟

7- رسم و رسوم چقدر براش مهمه؟ حرفهای دیگران چقدر برای او مهم است در زندگی؟؟

8- واکنش او در زمان عصبانیت چگونه است؟ ( دعوا – فحش – دادو بیداد – سکوت )

شبیه سازی جنگ و دعوای احتمالی

9- به فیلم علاقه دارد؟ ازچه نوع فیلمهایی خوشش میاد؟؟( برای فهمیدن روحیات همسر)

دوستان توجه کنند که سوالات بالا جوابهای متفاوتی دارد و صرفا یک جواب صحیح وجود ندارد چون شخصیت افراد با یکدیگر متفاوت است.

شما باید ببینید جوابهای سوالات بالا چقدر به جوابهای ایده آل ذهن شما نزدیک است. البته در بین سوالات مطمئنا سوالات دیگری پیش می آید که باید پرسیده شود و این باعث میشود که شما در این زمان کم روحیات و شخصیت طرف مقابلتان را بهتر بشناسید.


 مطالب مرتبط:  دیدگاه روانشناسان درباره ازدواج سنتی یا مدرن 


کلمات کلیدی : مهمترین سوالات ازدواج  بهترین سوالات خواستگاری سوالاتی که قبل از ازدواج باید پرسیده شود نکات مهم قبل از ازدواج  روز خواستگاری و سوالات آن

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

بزرگترین گاف های فیلم سنگسار ثریا م

باز هم یک فیلم بسیار بی محتوا بر ضد ایران و البته اسلام

سلام دوستان

تب و تاب فیلم سنگسار ثریا تازگی تو کشور زیاد شده و خیلی از بینندگان را متاثر کرده از بلایی که سر یک زن در ایران میاد. البته من به جای اینکه متاثر شوم از گاف های بزرگ فیلم کلی خندیدم...!! ولی اعصابم خورد شد از کسانی که برای همچین فیلم سرتاسر دروغی متاثر شده و اشک ریختند

البته اینو باید گذاشت روی حس انسان دوستی و دلسوزیه ایرانی

ثریا

فیلم سنگسار ثریا.م فیلمی به شدت احساسیه و از نظر ساختار هم می شه گفت فیلم قوی ای ساختن، هرچند بازیگرها در حد کارگردانی و ساختار فیلم ظاهر نمی شن.
اما مسئله ای که در این فیلم مطرح میشه فراتر از ساختار و بازیگرهای اونه، دروغ پردازی بزرگی در مورد قوانین عرفی و شرعی سنگسار که متاسفانه به خاطر قدرت احساسی فیلم باعث اظهار نظرهای غیرمنطقی و به دور از واقع در مورد حکم سنگسار در ایران شده .
سنگسار در فیلم امری عادی قلمداد میشه ، اشتباه های فاحش و خنده دار در اجرای این حکم ساختار داستانی فیلم رو شکل می ده: شهادت دو نفر برای زنای ثریا که یکی از شهادت دهندگان همان کسی است که ثریا به زنا با او متهم شده!

تمام تلاش کارگردان این فیلم از شروع فیلم اینه که به مخاطب بقبولونه که داستان فیلم واقعیه. شاید برای کسانی که خارج از ایران زندگی میکنند این فیلم واقعی جلوه کنه. ولی برای کسانی که در ایران زندگی میکنند یک فیلم تخیلی و غیر واقعی هست.

اصلا زنا بدون ادله ای که در ادامه میگم حکمش سنگسار نیست حتی در قرآن سوره نور آیه ۲ آمده است : زن زناکار و مرد زناکار، هر یک از آن دو را صد تازیانه بزنید، و اگر به خدا و روز واپسین ایمان دارید مبادا در دین خدا نسبت به آن دو دستخوش ترحم گردید، و باید گروهی از مومنان در کیفر آن دو حضور یابند».

حالا داستان فیلم رو بخونید تا نقد فیلم رو براتون بگم

داستان فیلم سنگسار ثریا

" سنگسار ثریا" فیلمی است که توسط کمپانی ام پاور پیکچرز و با تهیه کنندگی استیو مک اویتی و جان شپرد تولید شده و متن آن را "سیروس نورسته" و همسرش براساس كتابی به‌همین نام، اثر‌ «فریدون صاحب‌جمع» نوشته اند. «شهره آغداشلو» بازیگر ایرانی و «جیم كویزل» بازیگر مصائب مسیح از هنرپیشگان این فیلم هستند. (البته اگه صمد رو جزو بازیگرها ندونیم)

شهره آغداشلو

داستان فیلم از اینجا شروع می شود که روزنامه نگاری فرانسوی در سفرش به روستایی می رسد و اتومبیلش را برای تعمیر به هاشم، مکانیک روستا می دهد. توقف روزنامه نگار فرانسوی در روستا فرصتی است تا او با یک ماجرای هولناک مواجه شود؛ زنی به نام زهرا به محض دیدن روزنامه نگار او را به خانه خود دعوت می کند و از او می خواهد پای حرف هایش بنشیند. از این نقطه فیلم وارد یک فلش بک می شود  و داستان در گذشته روایت می شود و خواهر زاده زهرا "ثریا" در مرکز این ماجرا قرار دارد.

بازیگر نقش ثریا مژان مارنو

بازیگر نقش ثریا

شوهر ثریا که یک زندان بان است قصد تجدید فراش دارد اما چون توانایی پرداخت هزینه هر دو زن را ندارد به ثریا پیشنهاد طلاق می دهد، ثریا وقتی حق و حقوقش را مطالبه می کند مرد نمی پذیرد و با کدخدا وروحانی ده تبانی می کند، نقشه از این قرار است که ثریا را به خانه هاشم برای کلفتی می فرستند، مردی که زنش را از دست داده و به همراه فرزند ناشنوایش زندگی می کند و این ویژگی ها موقعیت را برای متهم شدن ثریا به رابطه با هاشم فراهم می کند.

ثریا

شوهر ثریا با همدستی کدخدا و ملای ده به زن بی گناه اتهاماتی را نسبت می دهند که در نهایت به سنگسار شدن ثریا منجر می شود ؛هرچند سیروس نورسته ادعا کرده که این فیلم براساس یک واقعیت ساخته شده اما مسائلی که در این فیلم وجود دارد این ادعا را رد  می کند، هر چند در این مجال اندک فرصتی برای طرح همه این مسایل وجود ندارد، به هر حال قضاوت نهایی بر عهده خوانندگان است.

یادآور شوم که هزینه ساخت این فیلم ۵ میلیون دلار شده است.

ادعایی سرتا سر دروغ

من برای دست اندرکاران این فیلم صفت بی سواد به قانون و کم معلومات را به کار میبرم.!! کسی که میاد همچین فیلمی با هزینه نسبتا زیاد(۵میلیون دلار) میسازه باید بشینه ۲صفحه از کتاب قانون رو بخونه تا بتونه یک داستان تخیلی رو به واقعیت نزدیک کنه و انقدر گاف نده. همه میدونن تو ایران مردی که زن داره خیلی راحت میتونه بره زن دیگه هم بگیره و حق طلاق هم با مرده چه لزومی داره به زن اولش تهمت زنا بزنه؟؟!!! پس اصل فیلم بر مبنای دروغ بود.

قسمتی از گاف های بزرگ در فیلم سنگسار ثریا

۱-نبود ۴شاهد برای اثبات زنای محصنه- این هم کلی تبصره داره مثلا همگی در یک زمان و باهم باید شهادت بدهند تا بحث تبانی مطرح نشه، باید عاقل و عادل باشند و...

۲- مدعی باید ادعای خود را اثبات کند-(مدعی شوهر ثریا است) در این فیلم کاملا برعکسه و کدخدا به ثریا میگه که قانون اینه که تو باید ثابت کنی که بیگناهی؟؟!!!

۳- در موقع سنگسار زن باید تا سینه داخل گودال باشه نه تا کمر- البته اینو میزاریم به حساب بازی بازیگر چون میدونید که چرخش و حرکت بالا تنه از کمر میباشد حالا اگه تا سینه میزاشتن داخل گودال هیچ حرکتی نمیتونست بکنه. (نقش بازی کنه)

۴-در مواقعی که از گودال بیرون می آورند چنانچه فرد زنده باشه دوباره نباید سنگسار بشه- مگه برای یک جرم چندبار باید مجازات بشه

۵- حکم باید توسط قاضی در دادگاه صادر بشه- آخه تو پایین برره هم دادگاه وجود داشت ولی خوب یحتمل محل وقوع حادثه جایی پرت تر از برره میباشد

بازیگران ایرانی(البته اگه بشه بهشون ایرانی گفت) این فیلم دروغین

بازیگران سنگسار ثریا

من خودم طرفدار نقد از دولت هستم البته نقد اصولی و عادلانه. وگرنه نتیجه عکس میده

ودر آخر اگر هم همچین حادثه ای صحت داشته باشد(۱٪) یک بی قانونی بوده که نه ربطی به ایران داشته و نه اسلام

این نکته رو اضافه کنم که نقدهایی که گفتم صرفا اطلاعاتی بود که من با توجه به معلوماتی که داشتم نوشتم (وحید)  وگرنه از این فیلم کلی ایراد میشه گرفت که دوستان میتونن بگن.

پ نوشت : دوستان عزیز توجه داشته باشند هدف سازندگان این فیلم نقد دولت ایران نبوده بلکه می خواستن اسلام رو در کل دنیا یک دین خرافی جلوه بدهند

فقط دوستانی که درباره این پست نظر بدهند درج میشه(چه موافق و چه مخالف)


مطالب مرتبط:   علت واقعی ممنوع التصویر شدن فاطمه معتمد آریا 


 کلمات کلیدی : سنگسار ثریا  نقد فیلم سنگسار ثریا ثریا و سنگسار  گاف های سنگسار ثریا  سوتی های سنگسار ثریا فیلم ضد ایرانی سنگسار ثریا  فیلم ضد اسلام سنگسار ثریا فیلم خالی بندی سنگسار ثریا دروغهای شاخدار سنگسار ثریا فیلم احساسی سنگسار در ایران  اهداف فیلم سنگسار ثریا م

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

ملکه زیبایی 2010 و معیارهای انتخاب ملکه زیبایی

ملکه زیبایی در جهان

میدونید که هر ساله در کشورهای مختلف دنیا خانم هایی را به عنوان ملکه زیبایی یا miss انتخاب میکنند. البته در کشورهایی مثل آمریکا هر کدام از ایالتهای این کشور یک نفر را به عنوان ملکه همان سال در آن ایالت انتخاب میکنند. سپس از میان آنها ملکه سال آمریکا مشخص میشود.

ملکه زیبایی 2010

برخلاف تصور خیلی از افراد معیار انتخاب ملکه زیبایی تنها زیبایی و داشتن اندامی مناسب نیست.

البته قد، وزن، دور کمر به باسن ، فرم صورت و.... در انتخاب تاثیر دارند

اما هنرهایی که که هر نامزد ملکه زیبایی دارد خیلی در انتخابش مهم است..

منظور از هنر آشپزی و خیاطی نیست!!!!

مثلا اینکه فرد به چند زبان دنیا صحبت میکند(چند زبانه است)

یا چه مدرک نحصیلی ، ورزشی یا هنری دارد؟

ازهمه مهمتر در کشورهایی مثل آمریکا مهارت در رقص هم خیلی مهم است.

ملکه زیبایی روسیه ۲۰۱۰

miss russia 2010

مطالب مرتبط با این موضوع : ملکه زیبایی ۲۰۱۱ آمریکا


 برچسب ها : ملکه زیبایی 2010   انتخاب ملکه زیبایی 2010  ملکه زیبایی در کانادا  ملکه زیبایی در چین ملکه ژاپن 2010  ملکه چین 2007  معیارهای انتخاب ملکه زیبایی  زنان زیبای 2010  miss queen 2010  miss world 2010  miss japan 2010  بهترین ملکه 2010  زیباترین ملکه 2010 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

زنان زیبا از دید مردان

به تازگی در تحقیقی معیارهای زیبایی زنان از دید مردها را بررسی کرده اند که البته این معیارها نمیتواند به طور قطعی و برای همه یکسان باشد

اما بطور نسبی نه مطلق معیارهای زیر برای زیبایی صدق میکند:

معیارهای زیبایی زنان از دید مردها

زنان زیبا

۱-مردان ترجيح ميدهند با زني باشند كه سنش 2 سال كمتر از آنان باشد.هر اندازه سن مردان افزايش مي يابد همسر جوانتر و كم سن و سالتر را ترجيح ميدهند.

۲-چشمان درشت با فاصله بيشتر از يكديگر.

۳-بالا تنه (سيـنــه هاي) بزرگ. سيـنه ها و باسن خوش فـرم، سـفـت و كـامـلا گـرد. (كه نشانه سلامتي و توانايي توليد مثل ميباشند)بر خلاف تصور مردان زنان لاغر را نمي پسندند بلكه مردان شيفته انحناء، پيچ و خمها و قوسهاي ظريف اندام زنان ميباشند.

 ۴-نسبت دور كمر به دور باسن. هر چه اين ميزان كمتر باشد زن جذاب تر و زيبا تر بنظر ميرسد. نسبت 0،6 تا 0،8 نشانه سلامتي و باروري زن بوده و 0،7 ايده آل ترين نسبت ميباشد.يک تحقيق جديد در آمريکا که روي 10هزار زن انجام شده حاکي از آن است که زناني که کمرهاي باريک و باسن‌هاي بزرگ دارند باهوش تر هستند. احتمالاً به اين دليل که اسيد‌هاي چرب امگا در باسن اين زنان بيشتر از زنان لاغر يا آن‌هايي که چربي دور شکم و کمر دارند ذخيره مي‌شود.


۵-زنانی که چهره كودكانه دارند به اصطلاح (baby face‌‌‌‌‌‌‌‌)

۶-موهاي بلند، براق، ضخيم و پرپشت. معمولا مردها از موهای کوتاه یا بسته شده خوششان نمی آید.

۷-ابروهاي نازك و تيره.

۸-مژه هاي تيره تر و بلندتر

آیشواریا رای بانوی زیبای جهان در سه سال مختلف

aishwarya rai

۹-پيشاني بلند تر. (نشانه حجم مغز بيشتر و هوش بالاتر)

این معیارها تقریبا در جامعه امروز صدق میکند.

در هر دوره ای از زمان و در هر منطقه ای از جهان هر کس معیاری برای زیبایی برای خود دارد!!

مثلا در یک کتاب خواندم که در قبیله ای زنانی که گردن درازی داشتند،این نشانه زیبایی و برتری آنها نسبت به دیگر زنان بود!!!  در این قبیله به گردن دخترها حلقه هایی تنگ می انداختند و با افزایش سنشان این حلقه ها را بیشتر میکردند. تا زمان ازدواج که گردنشون حسابی بلند بشه

به نظر شما ویژگیهای بالا چقدر درسته؟


مطالب مرتبط: رابطه کلفتی لب و زیبایی  -  هشدار در شناخت شریک زندگی - نکاتی در قرارهای ملاقات عاشقانه

پیوندها: زنان زیبا  معیارهای زیبایی  زیبایی از نظر مردان زیبایی خانمها  شاخص زیبایی زن از نظر مرد

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

دانلود آهنگ شاد جدید 1389

 

دانلود آهنگ زیبای خانم گل من از محمد شایسته با کیفیت ۱۲۸ وحجم مناسب برای دانلود

 

 ahn 1389

برای دانلود این آهنگ روی لینک زیر کلیک راست کرده و گزینه  save target as را انتخاب کنید:

دانلود آهنگ با کیفیت ۱۲۸ کیلوبایتی

لینک دانلود ۲۳/۰۱/۹۰ عوض شد

آهنگ  ، جديد و بسیار زيباي سعید کرمانی به نام اشرف

برای دانلود آهنگ  روی لینک زیر کلیک راست کرده و گزینه  save target as را انتخاب کنید:

دانلود آهنگ با کیفیت ۱۲۸

 لینک عوض شد ۲۳/۰۱/۹۰


مطالب مرتبط : دانلود آهنگ زیبای همدم از معین

        دانلود آهنگ ۶-۸ جدید ۱۳۸۹


کلمات کلیدی: آهنگ جدید و شاد  آهنگ شاد 1389  دانلود اهنگ 89  شاد89 دانلود آهنگ جدید+ 1389  دانلود جدیدترین آهنگ امیر شهریار  اشکین 0098  آرش ۲۰۱۰  دانلود آهنگ ایرانی 2010  دانلود آهنگ شاد ایرانی 89  بهترین آهنگ های شاد 1389  دانلود آهنگ شاد  89  شاد و ۶و۸   آهنگ ۶-۸ آهنگ

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

آموزش تیروکمان بخش دوم

باسلام به دوستان خوبم

آموزش تیرو کمان را به صورت مقدماتی در پستهای قبلی نوشتم. اکنون اطلاعات تکمیلی دیگری از تیرو کمان را برای شما میزارم. کسانی هم که تازه میخوان یاد بگیرن به پست قبلی که لینکشو  میزارم مراجعه کنند:    آموزش تصویری تیروکمان

 

 طول کمان:

طول كمان یا بلندی کمان ،  طول کمانهاي ريكرو از 48 اينچ تا 70 اينچ مي باشد. و از شاخص های مهم در انتخاب کمان برای تیرانداز می باشد و معیار آن  قد و بلندی دست تیرانداز می باشد.  بیشتر  کمانهایTARGET  ( مسابقه ای ) ، طولی بین 66 تا 68 اینچ دارند . اختلاف در طول کمانها ناشی از اختلاف در طول قبضه و طول بازوها می باشد .

جدول زیر طول تیر یا میزان کشش دست را برای کمانهای مختلف نشان میدهد.

هر اینچ برابر ۲.۵۴ سانتی متر است

طول تیر ، میزان کشش دست

 ( DRAW)

طول کمان

14- 18

48 اینچ

18 - 20

54 اینچ

20 - 22

58 اینچ

22 - 24

62 اینچ

24 - 26

64 اینچ

26 - 28

66 اینچ

28 - 30

68 اینچ

30 به بالا

70 اینچ

 شکار با کمان

چگونگی انتخاب کمان و تیر مناسب :

اولین مرحله در انتخاب کمان تعیین راست یا چپ دست بودن است: تیراندازان راست دست کمان را با دست چپ    می گیرند و زه را با دست راست می کشند ، اگر شما اینگونه عمل می کنید کمان راست دست را انتخاب کنید .

البته مورد زیر استثنا است

تیروکمان

دومین مرحله انتخاب طول کمان است :

طول کمان مرتبط با طول تیر ( میزان کشش  دست ) شماست برای اینکه به صورت  تقریبی طول تیر مناسب خود را پیدا کنید به این صورت عمل نمایید که : دستان خود را در جلوی صورت کاملا باز کنید طوری که کف دستها بهم بچسبند و انگشتان کاملا صاف و کشیده باشند در این حالت از یک نفر بخواهید که فاصله مرکز قفسه سینه شما را تا نوک انگشتان اندازه بگیرد و یک اینچ به این عدد اضافه کنید .

تیر و کمان

 این عدد تقریبا طول تیر مناسب یا همان کشش دست شماست . حال می توانید با استفاده از جدول بالا طول کمان مناسب خود را بیابید.

مطالب مرتبط:   جنس زه کمان     -   تصویر قهرمانان تیراندازی با کمان  -  تیروکمان برای شروع   

در صورتی که سوالی درباره تیرو کمان دارید در بخش نظرات مطرح کنید

 

کلمات کلیدی: آموزش تیروکمان - تیروکمان و آموزش ابتدایی آن- آموزش اولیه تیروکمان تیروکمان و آموزش برای شروع یادگیری تیراندازی با کمان آموزش تیراندازی با کمان اموزش تیراندازی  آموزش تصویری تیراندازی با کمان آموزش رایگان تیراندازی با کمان  free learn archery 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

داستان های کوتاه - خوش شانسی

خوش شانسی یا بد شانسی

پیر مرد روستا زاده ای بود که یک پسر و یک اسب داشت. روزی اسب پیرمرد فرار کرد، همه همسایه ها برای دلداری به خانه پیر مرد آمدند و گفتند:عجب شانس بدی آوردی که اسبت فرارکرد!

روستا زاده پیر جواب داد: از کجا میدانید که این از خوش شانسی من بوده یا از بد شانسی ام؟ همسایه ها با تعجب جواب دادن: خوب معلومه که این از بد شانسیه!

اسب

هنوز یک هفته از این ماجرا نگذشته بود که اسب پیر مرد به همراه بیست اسب وحشی به خانه برگشت. این بار همسایه ها برای تبریک نزد پیرمرد آمدند: عجب اقبال بلندی داشتی که اسبت به همراه بیست اسب دیگر به خانه بر گشت!

پیر مرد بار دیگر در جواب گفت: از کجا میدانید که این از خوش شانسی من بوده یا از بد شانسی ام؟ فردای آن روز پسر پیرمرد در میان اسب های وحشی، زمین خورد و پایش شکست. همسایه ها بار دیگر آمدند: عجب شانس بدی! وکشاورز پیر گفت: از کجا میدانید که این از خوش شانسی من بوده یا از بد شانسی ام؟ وچند تا از همسایه ها با عصبانیت گفتند: خب معلومه که از بد شانسیه تو بوده پیرمرد کودن!

چند روز بعد نیروهای دولتی برای سربازگیری از راه رسیدند و تمام جوانان سالم را برای جنگ در سرزمینی دوردست با خود بردند. پسر كشاورز پیر به خاطر پای شکسته اش از اعزام، معاف شد.

همسایه ها بار دیگر برای تبریک به خانه پیرمرد رفتند: عجب شانسی آوردی که پسرت معاف شد! و کشاورز پیر گفت: از کجا میدانید که…؟

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

همه چیز درباره مستر بین

سلام به دوستان گلم

حتما کلی از فیلمهای مستربین رو دیدین. میدونستین مستربین- خارج از کمدین و بازیگری یک مهندس الکترونیک هست که مدرکشو از دانشگاه آکسفورد گرفته البته نه از این آکسفوردایی که تو ایران پیدا میشه عکس خونه مستربین رو هم گذاشتم براتون.

مستربین

 مستر بین و همسرش

مستر بین و همسرش

زندگینامه مستر بین و عکس خانه او

نام کامل: ROWAN SEBASTIAN ATKINSON
تاریخ تولد: ۶ ژانویه ۱۹۵۵٫
محل تولد: نیوکاسل انگلیس.
شغل: بازیگر، کمدین، نویسنده.
تحصیلات: مهندسی الکترونیک از دانشگاه نیوکاسل و آکسفورد.
علت شهرت: MR.BEAN
قد: ۱۸۳ سانتی متر.
پدر: ERIC ATKINSO
شغل: کشاورز
مادر: ELLA MAY ATKINSON
برادرها: RYBERT-RODNEY
همسر: SUENTRA SASTRY–
شغل: آرایشگر و گریمور
ازدواج:۱۹۹۰٫
پسر: BENJAMIN
دختر: LILY
جوایز دریافتی:
BRIT ACADEMY AWARDS
OLIVIER THEATRE AWARDS

* وی در دوران دبستان با تونی بلر هم کلاسی بوده است.
* وی از سال ۱۹۷۹ فعالیت هنری خود را آغاز کرد.
* وی از کودکی دچار لکنت زبان میباشد.وی قادر به تلفظ صحیح حرف B نمیباشد.
* وی صاحب چندین اتوموبیل ریسر و اسپورت میباشد.تفریح و سرگرمی وی مسابقات اتومبیل رانی سرعت میباشد.وی در این زمینه مهارت زیادی نیز داراست.

این کارت پستال نیست!!!نمایی از خانه مستر بین هست

خانه مستر بین
روان آتکینسون معروف به مستربین کمدین معروفی که سالهاست خنده را بر لبان مردم دنیا مینشاند، در ۶ ژانویه ۱۹۵۵ در نیوکاسل انگلیس در منطقه تینه متولد شد. پدرش اریک آتکینسون و مادرش الامی نام داشت. او دو برادر بزرگتر به نامهای روبرت و رودنی دارد. پدرش یک مزرعهدار ساده بود. روان بعد از اتمام تحصیلات ابتدایی و دبیرستان در دانشگاه نیوکاسل در رشته مهندسی برق مشغول به تحصیل شد. مدتی بعد دانشگاهش را به
آکسفورد منتقل کرد و تحصیلاتش را در همان رشته در دانشگاه آکسفورد به پایان رساند.

خانه مستر بین

او از نوجوانی به بازی در نقشهای کمدی علاقه فراوانی داشت. او در این زمینه از استعداد خاصی برخوردار بود. روان در دانشگاه آکسفورد با فیلمنامهنویس طنز معروف ریچارد کورتس آشنا شد و فعالیتهایش را در زمینه بازیگری کمدی زیرنظر این فیلمنامهنویس آغاز کرد. او در چند نمایش کوتاه طنز که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه اجرا شد ایفای نقش کرد و بسیار مورد توجه تماشاچیان قرار گرفت. روان کار حرفهای خود را در این زمینه در سن ۲۳ سالگی و در سال ۱۹۷۸ با ایفای نقش در یک نمایش کمدی با نام oclock news شروع کرد.
این نمایش یک تقلید خبر طنزآمیز بود که از شبکه BBC انگلیس پخش میشد. این نمایش کمدی که پخش آن مدت چهار سال ادامه داشت موفقیت چشمگیری به دست آورد و در این مدت چهار سال روان جوایز ملی و بینالمللی فراوانی را از اتحادیههای مختلف از آن خود کرد. روان که با بازی در این سریال محبوبیت خاصی در انگلیس پیدا کرده بود در سال ۱۹۸۰ به این ترتیب عنوان بازیگر سال BBC را از آن خود کرد و مورد تقدیر قرار گرفت. روان در سال ۱۹۸۱ در یک نمایش تک نفره طنز در تئاتر وست اند لندن بازی کرد و بعد از اتمام یک فصل کامل بازی جایزه بازیگر کمدی سال اتحادیه تئاتر وست اند لندن را از آن خود کرد. او جوانترین فردی بود که تا آن زمان تئاتر تک نفره طنز بازی کرده بود. دومین نمایش تک نفره او در سال ۱۹۸۸ نه فقط در لندن بلکه در نیویورک، استرالیا، نیوزلند و خاورمیانه بسیار موفقیتآمیز بود و مورد استقبال قرار گرفت.او در سال ۱۹۸۳ با همکاری فیلمنامهنویس ریچارد کورتیس نمایش طنز Black Adderافعی سیاه را برای BBC ساخت که این سریال نیز برنده جوایز فراوانی در سطح بینالمللی شد و روان به واسطه بازی در نقش اول این سری نمایشها برای دومین بار عنوان بهترین بازیگر سال BBC را از آن خود کرد. این سریال در چهار دوره متوالی پخش شد.

عکس دختر مستر بین

دختر مستربین

از دختر مستربین عکس از این با حجاب تر پیدا نکردم تا براتون بزارم آخه اون بعنوان یک مدل لباس داره کار میکنه البته نمیدونم چرا فقط با لباسهای زیر بعنوان مدل عکس گرفته

معروفترین کار تلویزیونی بزرگ مستربین در سال ۱۹۸۹ ساخته شد. این سریال کمدی صامت، مجموعه نمایشهای مستربین بود که برای شبکههای ITV و HBO توسط شرکت تایگر اسپکت ساخته شد. در این مجموعه نمایشهای طنز، روان نقش یک شهروند انگلیسی دست و پا چلفتی را بازی میکرد که بدون کلام و بیشتر با شکلکهای صورت و حرکات خندهدار، خنده را بر لبان تماشاگران مینشاند. این سریال برنده جوایز بینالمللی فراوانی از جمله رز طلایی مونترایکس شد و در سال ۱۹۹۵ نیز عنوان بهترین نمایش کمدی را از آن خود کرد.

این سریال از شروع ساختش بسیار مورد توجه کشورهای مختلف دنیا قرار گرفت و در بیش از دویست کشور مهم دنیا فروخته شد و از آن به بعد روان به عنوان مستربین در سطح بین الملل معروف شد. این مجموعه نمایشها از لحاظ اقتصادی برای تلویزیون انگلیس پرفروشترین سریال دهه نود به شمار میرفت. این مجموعه از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۵ در تلویزیون بریتانیا ساخته و پخش میشد. در سال ۱۹۹۷روان یک فیلم سینمایی را نیز با این نقش بازی کرد که بین، نمایش واقعه ناگوار نام داشت و در سطح جهان موفقیتهای فراوانی را از آن خود کرد…

یک نویسنده

روان آتکینسون نه تنها یک بازیگر بلکه یک نویسنده، تهیهکننده و دوبلر معروف فیلمهای کمدی در اروپا به شمار میرود وی میگوید: یک فیلم کمدی خوب علاوه بر بازی خوب یک کمدین نیاز به یک موسیقی زیبا، یک کارگردانی خوب و یک فیلمنامه زیبا دارد.
او در مورد مجموعه مستربین میگوید: من هرگز دوست ندارم از مستربین که با آن در سطح دنیا شناخته شده ام جدا شوم. من از بازی در این نقش لذت فراوانی میبرم.روان علاوه بر این مجموعه های تلویزیونی، فیلمهای سینمایی بسیار موفقی را هم در کارنامه هنری خود دارد.
روان در سال ۲۰۰۶ ساخت دومین مجموعه مستربین را آغاز کرده است که در ۲۹ مارس ۲۰۰۷ به سینماها آمد. این مجموعه تعطیلات مستربین نام دارد.

ازدواج مستربین
روان در فوریه ۱۹۹۰ با سانتراسایستی ازدواج کرد که حاصل این ازدواج دو فرزند به نامهای بنیامین و لیلی میباشد. قابل ذکر است که مستربین عاشق ماشینهای سریع السیر از جمله استون مارتین است. وی در خصوص ماشینهای تندرو مقالاتی را در مجلات ماشین منتشر کرده است .

راستی نگفتم خانومشم گریمور هست

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

پشیمانی بعد از ازدواج

فکر میکنید چند درصد از کسانی که ازدواج کرده اند از ازدواج خود راضیند؟

سلام به دوستان خوبم از نظراتتون تو پست های قبلی ممنونم خیلی ها نظر خصوصی گذاشته بودند برای قرار دادن بعضی از مطالب در وبلاگشون. هیچ موردی نداره دوستان فقط منبع رو ذکر کنیدو بس.....

بررسی روی زوج ها درباره رضایتشان از زندگی

در تحقیقاتی که روی ۴۰۰۰ زوج انجام گرفت مشخص شد یک چهارم(۱۰۰۰نفر) از مردان و زنان متاهل از ازدواج با همسر خود پشیمان هستند.(قابل توجه جوانان مجرد)

جالبتر اینکه بدانید ۱۵ درصد آنها(۶۰۰ نفر) شک داشتند که کاملا انتخاب درستی کرده باشند.

پشیمانی در ازدواج

براساس تحقيقات انجام گرفته، زوج ها به طور متوسط بعد از دو سال و شش ماه و 25 روز از عشق و ازدواج خود خسته مي شوند. همه فكر مي كنيم كه مردم وقتي ازدواج مي كنند كه عاشق هم باشند(البته این تفکر در ازدواجهای سنتی ایران صدق نمی کند) اما نتيجه اين تحقيق نشان مي دهد كه افراد به دلايل مختلف ازدواج مي كنند.

تعداد ۹۲۰ نفر (۲۳٪) گفته اند اگر میتوانستند به عقب برگردند همسر فعلیشان را انتخاب نمیکردندو ۱۴ درصد گفتند آرزو داشتند با کسی که در گذشته میشناختند ازدواج میکردند.

از هر ۱۰ مرد هفت نفر گفته اند همسرشان با شلختگیشان مشکلی نداره و خیلی راحت لباس و جورابهایشان را همه جای خانه میریزند. این در حالی است که ۷۹ درصد(۳۱۶۰ نفر) اعتراف کرده اند که حتی دیگر برای بستن در توالت هم بخود زحمت نمیدهند.(اینم چون تو تحقیق بود نوشتم وگرنه برای مردای ایرانی خیلی کمتر صدق میکنه)

دو سوم خانم هاي متاهل اعتراف كردند كه براي رسيدن به خودشان و زيبا لباس پوشيدن و آرايش كردن براي همسرانشان وقت نمي گذارند. يك سوم ديگر هم اعتراف كردند كه خيلي دور از همسرانشان روي تخت مي خوابند و ادعا مي كنند كه براي سكس با شوهرانشان وقت ندارند.

معاشقه وسکس در ازدواج

83 درصد از زن و شوهرها در چند ماه اول ازدواج همه جا دست هاي همديگر را مي گيرند اما بعد از يك دهه از ازدواج فقط 38 درصد اينكار را تكرار مي كنند.

قبل از اولين سالگرد ازدواج، زن و مردها بيشتر از 8 بار در روز همديگر را در آغوش مي گيرند كه اين ميزان بعد از گذشت ده سال از ازدواج به پنج مرتبه يا حتي كمتر مي رسد. (در ایران مطلقا صفر میشود)

 محققان درباره دلایل ازدواج غلط چه میگویند:

اگر واقعا مي خواهيد بدون پشيماني ازدواج كنيد كه زندگيتان يك عمر دوام داشته باشد، بايد خودتان را براي ازدواج مهيا كنيد. براي اين منظور بايد اين سوال ها را قبل از بله گفتن در روز عروسي از خودتان بپرسيد:

۱. درك نقش فرد مقابل

۲. ارتقاء رابطه جنسي

۳. بالا بردن آگاهي مالي و اقتصادي

۴. احترام گذاشتن و حفظ تعهدات ازدواج

پشيماني از ازدواج معمولاً به اين علت اتفاق مي افتد كه آنها كه قصد ازدواج دارند، از همان ابتدا هدف خود را از آن مشخص نمي كنند. آنها هيچوقت به نقاط قوت و ضعف ازدواج فكر نمي كنند و همه وقت، توجه و پول خود را صرف رسيدگي به آن مراسم رويايي ازدواج مي كنند و به اين ترتيب براي ازدواجي برنامه ريزي مي كنند كه فقط يك روز دوام دارد.
ازدواج كردن به دلايل اشتباه و نادرست خيلي زود منجر به ازدواجي ناموفق مي شود كه سرنوشت آن طلاق است. دليل آن اين است كه دو طرف خود را براي ازدواج آماده نكرده اند يااينكه براي ازدواج خيلي جوان بوده اند و نمي دانستند كه ازدواج كردن و ازدواج موفق داشتن دو چيز كاملاً مختلف است.

ازدواج

 احتمالا با خود میگوئید این تحقیق در خارج از ایران بوده و برای کشور ما تطبیق نمیکند. باید به شما عرض کنم یک سر به سایت سازمان ثبت احوال کشور بزنید و آمار طلاق را از ابتدای سال ۸۹ تا کنون بررسی کنید. من فکر میکنم اگر درصد پشیمانی بعد از ازدواج در ایران از آمار فوق بیشتر نباشه کمتر نیست.

مطالب مرتبط:  خیانت در رابطه عشقی    -  هشدار در شناخت شریک زندگی  - نکاتی که خانمها در قرارها ملاقات عاشقانه باید بدانند  -

 

برچسب ها:  ازدواج و پشیمانی  -  ازدواج و طلاق  - حفظ زندگی - علت طلاق - پشیمانی از ازدواج - عللپشیمانی بعد از ازدواج - regret marriage - marriage

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

دانلود آهنگ و کلیپ آرش 2010

با سلام به دوستان جوان پاتوق

دانلود آهنگ  Broken Angel (فرشته شکست خورده) از آرش و هلنا که پیشنهاد میکنم حتما دانلود کنید.

 

برای دانلود کلیک راست کرده و گزینه Save target as را بزنید:

دانلود آهنگ با کیفیت ۱۲۸ کیلوبایتی

 اصلاح لینک ۲۵/۱۲/۸۹

کلیپ این آهنگ بعلت قدیمی شدن از روی سرورهای دانلود پاک شده

دوستان در صورت خرابی مجدد لینکها در قسمت نظرات اطلاع دهید تا اصلاح شود 


 پستهای مرتبط با این موضوع:  آهنگ فان و شاد علیشمس با اشکین۰۰۹۸    دانلود آهنگ زنهای مجرد از بیانسه 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

تفاوت دانشجو در کشورهای مختلف

دانشجویان در کشورهای مختلف

ژاپن: به شدت مطالعه مي کند و براي تفريح هم که شده ربات مي سازد!!!!!

هند: او پس از چند سال درس خواندن با یک نگاه عاشق دختر خوشگلي مي شود و همزمان برادر دوقولويش که سالها گم شده بود را پيدا مي کند. سپس ماجراهاي عاشقانه و اکشني(ACTION) پيش مي آيد و سرانجام آندو با هم عروسي مي کنند و همه چيز آخرش به خوبي و خوشي تمام مي شود!


هند

عراق: در صورت زنده ماندن از حملات تروریستی درس مي خواند!!!!!!!!!!

چين: درس مي خواند و می خواند و در اوقات فراغت خود هر کالای مارک دار معروف که فکرشو هم نمیکنی کپی کرده و با يک دهم قيمت جنس اصلي مي فروشد!

گينه بي... صاحاب:  او منتظر است تا اولين دانشگاه کشورش افتتاح شود تا به همراه بر و بچ هم قبيله اي درس بخواند!


اوگاندا: درس مي خواند و در اوقات بيکاري بين کلاس؛ چند نفر از قبيله توتسي را مي کشد!

دانشجوی اوگاندا

انگليس: نسل دانشجوي انگليسي در حال انقراض است و احتمالا تا پايان دوره کواترناري!! منقرض مي شود ولي آخرين بازماندگان اين موجودات هم درس مي خوانند!

کالج انگلیس


ايران: نمونه یک دانشجوی کامل!!!؟؟سرکلاس عمومي چرت مي زند و سر کلاس اختصاصي جزوه مي نويسد! سياسي نيست ولي سياسي ها را دوست دارد. معمولا ليگ تمام کشورهاي بالا را دنبال مي کند! عاشق عبارت «خسته نباشيد استاد» است، البته نيم ساعت مانده به آخر کلاس!

نمونه ای از هنر دانشجوی ایرانی سر کلاس

دانشجوی ایرانی

هر روز دو پرس از غذاي دانشگاه را مي خورد و هر روز به غذاي دانشگاه بد و بيراه مي گويد! او سه سوته عاشق مي شود! اگر با اولي ازدواج کرد که کرد، و الا سيکل عاشق شدن و فارغ شدن او بارها تکرار مي شود!او چت مي کند! خيابان متر مي کند، ودر يک کلام عشق و حال مي کند! همه کار مي کند جز اينکه درس بخواند .

خوب دیگه برم درس بخونم!!!!!!!! 


مطالب مرتبط: داستان عشقی من 


کلمات کلیدی : تفاوت دانشجویان در کشورهای مختلف  تفوت دانشجوی ایرانی و غربی  دانشگاه و دانشجو در ایران  دانشجو در کشورهای مختلف  دانشجو در ایران و دنیا  دانشجویان در دنیا دانشجوی ایرانی و دانشجوی خارجی  فرق دانشجوی ایرانی با خارجی دانشجویان دختر ایرانی دانشجوی دختر و پسر ایرانی دانشجویان دختر و پسر ایرانی

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

خیانت در رابطه عشقی یا زندگی

تاثیر خیانت بر روابط

اگر بخواهیم درباره خیانت بحث کنیم باید انواع خیانت را بشناسیم:

۱-خیانت عاطفی

۲-خیانت جنسی

خیانت

تحمل خیانت جنسی آسانتر از خیانت عاطفی

معمولا این نوع خیانت از طرف مردها سر میزند(مردهایی که از اراده پایینی برخوردارند)تحمل این نوع خیانت برای خانمها راحتتر از خیانت عاطفی است.

مردی که خیانت جنسی میکند بدین معنی نیست که همسر یا نامزدش را دوست ندارد. بلکه اين مرد تنها به اين خاطر كه از زندگي جنسي فعلي خود كسل شده و مي خواسته موقعيت هاي جديد را نيز تجربه كند مرتكب اين اشتباه شده.

اگر از نظر جنسي به همسرتان خيانت كرده باشيد و به ويژه اگر به يك شب ختم شده باشد بايد به او بقبولانيد كه شما را ببخشد و بر روي اين مطلب كار كنيد. عكس العمل او در برابر شما هر چه كه باشد، شما بايد انتظار بدترين ها را داشته باشید.

البته در اين حالت حتي اگر شما تمام كارهايي را هم كه انجام داده باشيد براي او باز گو كنيد اين احتمال وجود دارد كه او شما را براي يكبار ببخشد اما فكر بخشش دوباره را بايد به طور كلي از سر بيرون كنيد.

البته بعضی از خانمها چنان از این موضوع ناراحت میشوند که رابطه عاطفی و جنسی را با همسرشان به کل قطع میکنند که این کار نتیجه معکوس میدهد و همسرشان برای برآورده کردن نیازهای خود به خیانتهای مجدد و پنهانی دست میزند..

بدترین نوع خیانت: خیانت عاطفی

تحقیقات بر روی خانمها نشان میدهد ۷۵٪ از آنها خیانت عاطفی را بدتر و خطرناکتر از خیانت جنسی می دانند. کنار آمدن با این نوع خیانت چه در زندگی باشد و چه در رابطه عشقی بسار مشکل است.

خیانت عاطفی یا احساسی زماني روي مي دهد كه فرد احساس ميكند از نظر عاطفي به شخص ديگري غير از همسر خود علاقه پيدا كرده. وي از همراهي، صحبت كردن، و در ميان گذاشتن افكار و علايق خود با شخص دوم لذت مي برد. كم كم به اين نتيجه مي رسد كه ترجيح مي دهد اوقات فراغت خود را به جاي اينكه با همسر و يا نامزدش بگذارند با او سپري كند.

 خانم ها به خوبي مي دانند كه دختر هاي زيباي بسياري وجود دارند و آقايون بالفطره از نظر بصري تحريك پذير مي باشند. البته اين امر توجيه كننده خيانت جنسي نيست، اما همه به خوبي مي دانند كه برخي از مردها در كنترل خواست هاي جنسي خود ناتوان و يا كم توان هستند.

وقتی میبینید که همسرتان با همکارش از جنس مخالف برای شام یا ناهار بیرون میرود و یا بیشتر وقت خود را در اینترنت با شخص خاصی می گذراند، این علامتی است برای شما...

اگر احساس می کنید از کسی که دوستش دارید در حال دور شدن هستید سعی کنید پیوندهای عاطفی بین خود را بیشتر کنید. اما اگر دیدید دیگر نمیتوانید جلوی خیانت خود را بگیرید. این احساس را با او درمیان بگذارید. و هرگز خیانت نکنید.....

منبع: ترجمه خودم از یک سایت خارجی + دست بردن خودم در آن بخاطر اینکه با فرهنگ ایران همخونی داشته باشه- هر چند که مردهای ایرانی کمتر خیانت میکنند

مطالب مرتبط: شکست عشقی و درمان آن -- نکاتی که خانمها باید بدانند -- هشدار در شناخت شریک زندگی

کلمات کلیدی: تاثیر خیانت در روابط - علت واقعی خیانت مردها و زنها - خیانت دخترها خیانت پسرها چرا خیانت؟ - عواقب خیانت  - علل خیانت -نشانه های خیانت - خیانتکر واقعی خیانت در زندگی و عشق

منبع:پاتوق جوانان ایرانی

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

حرکتی که جایزه نوبل در برداشت

وقتی زبان از گفتن سخن عاجز میشود

او کلمه ای حرف نزد...

وزیر امور خارجه آلمان ویلی برانت

ویلی برانت

او به جای رفتن پشت تریبون با قدم های شمرده و آرام به طرف مجسمه یادبود رفت و در برابر آن زانو زد....و دقایقی بعد،در برابر چشمان حیرت زده خبرنگاران و حاضران، در سکوتی سنگین جایگاه را ترک کرد...

 

در سال ۱۹۳۹-۱۹۴۰ هنگام حمله نازیها به لهستان و اشغال این کشور بیش از هفت میلیون نفر از مردم این کشور جان خود را از دست دادند.

در جنگ جهانی دوم لهستان بیشترین تلفات انسانی را در سطح جهان داشت.

در سال ۱۹۷۰ آلمان برای اولین بار بعد از سه دهه قطع رابطه با لهستان وزیر خارجه خود را برای دادن دست دوستی به این کشور فرستاد.

ویلی برانت وزیر خارجه وقت آلمان بود.

ویلی برانت

 

او قرار شد در میدان مرکزی شهر ورشو(پایتخت لهستان) در کنار مجسمه یادبود کشته شدگان جنگ جهانی دوم سخنرانی کند.

در روز ۷ دسامبر ۱۹۷۰ هنگام ورود ویلی برانت به میدان مرکزی ورشو همه نفسها در سینه حبس شده بود.

خبرنگاران از تمام دنیا آمده بودند و منتظر سخنرانی ویلی برانت بودند. برای همه جالب بود که او چگونه میخواهد از کشورش اعاده حیثیت کند.

او به جای رفتن پشت تریبون با قدم های شمرده و آرام به طرف مجسمه یادبود رفت و در برابر آن زانو زد....و دقایقی بعد،در برابر چشمان حیرت زده خبرنگاران و حاضران، در سکوتی سنگین جایگاه را ترک کرد...

ویلی برانت جایزه نوبل صلح ۱۹۷۱ را به خاطر این حرکت زیبا از آن خود کرد و مرد آن سال شد.

ویلی برانت

امروزه یکی از میدانهای اصلی ورشو به نام ویلی برانت است و نمای یادبودی از او،در حالیکه زانو زده است،در وسط میدان است.

این زمانی است که زبان از گفتن سخن عاجز است.او با این حرکت به همه چراهای ذهن مردم لهستان و جهان پاسخ داد.

ویلی برانت

به امید روزی که سیاستمدارهای کشور ما هم به جای صحبتهایی که فقط باعث تنش میشه حرکتهایی انجام بدند که باعث سربلندی ایران در جهان شود. باید قبول کرد که حرکت ویلی برانت بیشتر از هوش سیاسی وی بود نه احساسات بدون کنترل او..

مطالب قبلی: یهودیت و علت قدرت آنان  - پوششی در قالب یک فیلم عشقی - استخدام فوری در عراق

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

اگه کاشف امریکا ازدواج کرده بود

میدونید اگه کریستوف کلمب(کاشف آمریکا) ازدواج کرده بود دیگه آمریکایی بشکل کنونی نبود

همون مردم بومی (سرخپوستها) بودن تو آمریکا . خبری از جنگ و خونریزی هم نبود.

حالا میگید چطور؟ بهتون میگم...

اگه کریستوف کلمب ازدواج کرده بود موقع ترک خونه زنش جولشو میگرفت و می پرسید:

کجا داری میری؟

با کی میری؟

شب نمیخوای خونه بیای؟

چی؟؟؟ میخوای بری کشف کنی؟؟؟؟

یعنی تو این دنیا هیچکی نیست، که تو میخوای کشف کنی؟!!؟

حالا با چی میری؟

چرا با کشتی؟

حتما تو کشتی زن هم هست؟؟؟

فهمیدم چه نقشه ای کشیدی؟ تو میخوای بری برا من هوو بیاری؟؟؟؟؟؟

کمی گریه یا بغض  .........

تو بیا قلب شکسته منو کشف کن!!!

آخه دلت میاد من شب تو خونه تنها باشم؟

اصلا بیا با هم بریم... خوب؟

مامان بابامم میگم بیان.

داداشمم عاشقه ماجراجوییه.

خواهرمم میگم با بچه هاشون بیان چون خیلی خوش میگذره.

دختر خاله هامم میگم بیان، تا تو کشتی حسابی حالشونو بگیرم..

آتوسا دوستمم میگم بیاد چون من بدون اونکه هیچ جا نمیرم.

حالا چی با خودمون برداریم؟؟

چی؟ چی میگی تو؟

نمیخوای بری؟؟

آخه چرا؟؟؟؟

حالا چون ما من میخوام بیام پشیمون شدی؟

اصلا این رفتنت هم بهونه بود تا منو دور بزنی؟

.....

.....

و به این ترتیب کریستوف کلمب برای کشف قاره آمریکا نرفت و سرخپوستان بومی آمریکا به خوبی و خوشی زندگی کردن

منبع: خودم  بجون مامانم این مطلب از جایی کپی نشده مال خود خودمه

حالا نظر بده ببینم کارم خوفه

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

هشدار در شناخت شریک زندگی

با توجه به اینکه مشکل اصلی جوانان ایرانی بحث ازدواج و شریک زندگی آنها در آینده است سعی میکنیم در"پاتوق جوانان ایرانی" بیشتر به این موضوع بپردازیم.

اگر شما با آقا یا خانمی دوست هستید و هدف شما از این دوستی ازدواج است چگونه میتوانید اطمینان حاصل کنید فرد مورد نظر میتواند شریک خوبی برای زندگی شما باشد؟

vahidh

با این سوال شروع میکنیم:

آيـا رابطه شما با دوست و يا همسـر خـود سـالـم و رشـد  دهنده است؟ و يا آنكه رابطه اي يك سويه و مـخـرب؟ گـاه ما درگيري رابطه اي ميگرديم كه از سالم بودن آن آگـاهي  نداشته و دائما احساس بدبختي و سردرگمي ميـكـنـيــم  بي آنكه بدانيم علت، همان رابطه ناسالم مي باشد.

vahidh

 

نشانه هاي هشدار دهنده

اساسا در يك رابـطـه نـاسـالـم يـكي از دو نـفر معتقدند كه رابطه را بايد تحت كنترل خود داشته باشد. شما ميتوانيد با يافتن نشانه هاي ذيل در فرد مقابل مـتوجـه آن گـرديد كه دچار يك رابطه نا سالم مي باشيد يا خير:

1- حسادت مي ورزد و رابطه شما با دوستان و خانواده تان را قطع ميكند.

2- معمولا جاي شما پاسخ ديگران را داده و يا تصميم ميگيرد.

3- امر و نهي ميكند.

4- قول ميدهد اما به آنها عمل نميكند.

5- نصيحت ميكند اما خودش به آنها عمل نميكند.

6- به شما از روي رياكاري ترحم و مهرباني ميكند.

پاتوق جوانان

7- شما را در يك موقعيت "هميشه بازنده" قرار ميدهد.

8- انتقام جو، پرخاشگر و كينه جو بوده، رفتار باج خواهانه و تهديد آميزي دارد.

 9- دائما در صدد تغيير دادن شما بوده و در صـورتي كه تمايلي به تغيير نداشته باشيـد، به شما حمله ور ميشود. اما در مقابل خود تمايلي به تغيير ندارد.

10- با شما بد رفتاري جسماني و كلامي مي كند.

11- در پذيرفتن اشتباهات خود ناتوان است.

12- از دادن پاسخ طفره رفته و يا غير مستقيم و كنايه آميز پاسخ ميدهد.

13- شما را مكررا تحقير كرده و بازي ميدهد.

 14- از دستيابي شما به ضروريات و نـيـازهـايـتـان مـمـانـعـت مـي ورزد ( مـانند پول و يا تفريحات) .

جوانان عزیز باید بدانند که داشتن چند تا از این نشانه ها در دوست یا شریک آنها، زنگ خطری است برای آنها....

برچسب ها: هشدار به پسران و دختران قبل از ازدواج    درمان شکست عشقی   هم اتاقی دختر   رازهای سعادت و خوشبختی!!!!!   موسیقی و کاهش ناامیدی

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

نکاتی برای پیروزی در قرارهای ملاقات عاشقانه با آقایان

مخصوص دخترها-حتما بخوانید

نکاتی برای پیروزی در قرارهای ملاقات عاشقانه با آقایان

به هر حال هر يك از ما در زندگي به نوعي گرفتار اين قرار هاي ملاقات هستيم.یا برای انتخاب همسر یا برای پیدا کردن دوستی مناسب. سوال اينجاست كه چگونه مي توانيم پيروز ميدان باشيم؟ آيا بايد خوبي هايمان را در حد مبالغه بالا ببريم و يا صرفا حقيقت را باز گو كنيم؟

 چه چيزهايي برنده و بازنده را مشخص مي كنند؟ در اين قسمت "قانون هايي" را براي پيروزي در دنياي قرار و ملاقات به شما آموزش مي دهيم. هر كدام از آنها را كه تصور مي كنيد براي شما كارساز واقع خواهند شد را انتخاب كنيد:

1-در آنها شك ايجاد كنيد و هيچ گاه به طور قطعي نظر مثبت خود را به زبان نياوريد. مردها عاشق بازي هاي تعقيب و گريز هستند پس اين امتياز را به آنها بدهيد.

۲-هر طوري شده ببينيد كه آيا او با خانم هاي ديگر به عنوان يك دوست ساده ارتباط برقرار مي كند يا خير. با اين كار شما متوجه مي شويد كه به زنها به عنوان شيئي براي برقراري رابطه جنسي نگاه مي كنند يا نه.

3-اگر به هر شكلي شما را به ياد پدرتان مي انداختند، بهتر است هر طور شده از دستشان فرار كنيد.

4-اگر معيارهايتان را پايين بياوريد مي توانيد همين فردا ازدواج كنيد. اما ما به شما پيشنهاد مي كنيم كه اين كار را انجام ندهيد به جاي اينكه وقت خودتان را بر روي ارتباطي كه دوامي ندارد صرف كنيد، بهتر است براي پيدا كردن مرد ايده آل خود منتظر بمانيد.

5-اگر با مردي برخورديد كه مي خواست از شما مراقبت كنيد، خيلي زود از او فرار كنيد! چون آخر كار شما مجبور مي شويد كه از او مراقبت كنيد.

عشقی

6-انتقاد پذير نباشيد به ويژه در مورد مسائل مربوط به غذا. يك خانم حق دارد هر زمان هر غذايي كه دوست داشت بخورد.

7-ظاهر بين نباشيد. من خانم هايي را مي شناسم كه به اين دليل كه ظاهر آقا خوب نيست ( سرش خيلي بزرگ است) بوي خوبي نمي دهند (به تازگي حمام نكرده) و يا حتي درست نفس نمي كشند ( صداي تنفسشان بلند است) آنها را رد مي كنند و اصلا اجازه آشنايي بيشتر را به آنها نمي دهند.

8-از خودتان بازي در نياوريد. ( دروغ گفتن و كلك زدن) در روز ملاقات به اندازه كافي مشكل وجود دارد و ديگر جايي براي انجام چنين كارهايي باقي نمي ماند.

9- لازم نيست در همان اولين ملاقات سفره دلتان را باز كنيد و در مورد تمام مسائل صحبت كنيد. به هر حال در قرارهاي ملاقات بعدي نيز بايد چيزي براي گفتن داشته باشيد.

10- به جاي اينكه قيافه او را تحليل و بررسي كنيد، ببينيد كه آيا او مرد خوبي است و با شما رفتار خوبي دارد يا خير.

خوب فعلا همینارو اجرا کنید تو پست های بعدی نکات بعدی رو میگم

آقایون یادتون باشه خانمها چکار می کنند

کلمات کلیدی:  نکته های اولیین ملاقات عاشقانه  ملاقات عاشقانه  ملاقات عاشقانه با آقایان  خانمها درباره آقایان بیشتر بدانند  روابط با مردها  صحبت های اولین روز ملاقات عاشقانه  روابط دختر و پسر در اولین ملاقات عاشقانه

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

روز شمار پارسيان

به خشنودی اورمزد

ايرانيان پيش از اسلام بر طبق اسناد تاريخي به نظر نمي آيد مانند امروز ما داراي هفته بوده باشند . در متون ديني ايران روزها همان ٣٠ روز است كه مي توان به برخي آنان اشاره نمود :

١ – اورمزد ( اهورامزدا )

٢ - وهمن ( بهمن )

٣ - اورديبهشت

۴ - شهريور

۵ - سپندارمذ

۶ - خورداد

٧ - امرداد

٨ - دی به آذر

٩ - آذر

١٠ - آبان

١١ - خورشيد

١٢ - ماه

١٣ - تير

١۴ – گوش و . . .

vahid hormozi

اين نام روزهاي ايراني درطول ماه است ولي پس از اسلام گفته مي شود كه اين نام براي روزهاي هفته برگزيده شده است.

روزهاي هفته ايراني:

۱ - کيوان شيد

۲ - مهر شيد

۳ - مه شيد

۴ - بهرام شيد

۵ - تير شيد

۶ - اورمزد شيد

۷ - ناهيد شيد

جمشید

کيوان شيد ( شنبه ) :

نخستين روز هفته به نام کيوان شيد نامگذاری شده است که تشکيل شده است از کيوان + شيد . کيوان بعد از مشتری بزرگترين سياره شمرده ميشود . که ٧٠٠ برابر زمين است . آنرا زحل نيز ناميده اند. شيد نيز به چم ( معنی ) نور و روشنايی است . از اينرو، روز نخست ايرانی حکايت از سياره روشن و نورانی را دارد .

مهر شيد ( يکشنبه ) :

روز دوم از هفته مهر شيد است که مهر آن به چم ( معنی ) دوستی و مهربانی است . در پهلوی ميتر است . مهر برگرفته شده از آئين هفت هزار ساله ميترايی است . مهر همچنين ايزد عهد و پيمان است و در اوستا آمده است که هيچ چيز بر ايزد مهر پوشيده نخواهد بود . نامگذاری اين روز به مهرشيد حکايت از تعهدی است که بين مردمان بايد برقرار باشد زيرا در ايران باستان پيمان شکنی و دروغ بزرگترين گناهان به حساب می آمده است . شيد نيز به چم ( معنی ) روشنايی و نور می باشد .

مه شيد ( دوشنبه ):

مه بر گرفته شده از ماه است که اين نيز از آيين ميترايی کهن ايرانی آمده است . خورشيد و ماه از تنديس های آئين ميترايی بوده است که نشان از قدرت و پويايی جهان آفرينش داشته است . سومين روز هفته در ايران باستان به نام اين نماد خداوند نامگذاری شد و آنرا مه شيد به چم ( معنی ) ماه روشن و نورانی نامگذاشتند .

بهرام شيد ( سه شنبه ):

بهرام برگفته شده از ورهرام زبان پهلوی باستان است و از يکسو نام ستاره مريخ است . بهرام ايزد پيروزی در ايران باستان شمرده می شده است و انديشه نياکان ما بر اين بوده است که خداوند يکتا ( اهورامزدا ) نيروی هايش را برای اجرا در بين افراد بشر بين ايزدان ( فرشتگان ) خود تقسيم نموده است تا آنان آنرا برای مردمان پياده کنند . از اين رو بهرام ايزد پيروزی ناميده شده بوده است و چهارمين روز هفته به نام روز پيروزی روشنايی بر تاريکی و غلبه انسان بر بدی ها و اهريمن نامگذاری شده است .

تير شيد ( چهارشنبه ):

تير برگرفته شده از تيشتر پهلوی است . نياکان ما تير را ايزدان و نگهبان باران نامگذاری نموده اند و اينگونه می پنداشته اند که اهورامزدا برای ياری رسانی به کشاورزان و جلوگيری از خشکسالی و باروری زمين و سبز و سالم و پاکيزه ماندن جهان به ايزد باران فرمان ميداده است که به ياری مردمان برسد . در کل اين روز به نام روز روشنايی باران و خواست پروردگار برای حفظ طبيعت نامگذاری شده است .

اورمزد شيد ( پنجشنبه ) :

اورمزد نام ديگری از دهها نام اهورامزدا است که همه حاکی از قدرت و توانايی پروردگار است . اين نام از واژه های پهلوی ارمزد - هرمزد - اورمزد - هورمزد - اهورامزدا - مزدا گرفته شده است . از اين رو پنجمين روز هفته به نام روز روشنايی خداوند نامگذاری شده است . از اين رو اين واژه هنوز به گونه ای ديگر در شبهای جمعه برقرار است و هنوز تصور مردمان ما بر اين است که شبهای جمعه روز ارتباط با خداوند و فوت شدگان است .

ناهيد شيد ( آدينه ) :

ناهيد همان آنهيته يا آناهيتا است که ايزد آب قرار گرفته است . در اوستا آناهيتا به صورت دوشيزه ای بسيار زيبا - قدی بلند و اندامی تراشيده نام نهاده شده است و نام ديگر ستاره ونوس نيز آناهيتا يا ناهيد است . در کل روز جمعه روز روشنايی آب و مظهر بخشندگی و عنايت پروردگار نامگذاری شده است.

برچسب ها: روز شمار ایرانیان  روز شمار  ایران باستان  ایام باستانی  iran  old iran  bastan  bastani iran  نام ایام هفته در ایران باستان  نامهای قدیمی ماههای سال  نام روزها در باستان  vahidh  وحید اچ  روز شمار باستانی

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

تاريخچه تکامل پرچم ايران

 

تاریخچه پرچم ایران

اينم يه مقاله راجع به شكل گيري پرچم كشورمون، ايران در طول تاريخ! لطفا براي مطالعه كاملتر بر روي "ادامه مطلب" كليك كنيد.

نخستين اشاره در تاريخ اساطير ايران به وجود پرچم، به قيام کاوه آهنگر عليه ظلم و ستم آژي دهاک(ضحاک) بر ميگردد. در آن هنگام کاوه براي آن که مردم را عليه ضحاک بشوراند، پيش بند چرمي خود را بر سر چوبي کرد و آن را بالا گرفت تا مردم گرد او جمع شدند. سپس کاخ فرمانرواي خونخوار را در هم کوبيد و فريدون را بر تخت شاهي نشانيد.

hdvhk

فريدون نيز پس از آنکه فرمان داد تا پاره چرم پيش بند کاوه را با ديباهاي زرد و سرخ و بنفش آراستند و دُر و گوهر به آن افزودند، آن را درفش شاهي خواند و بدين سان " درفش کاويان " پديد آمد. نخستين رنگهاي پرچم ايران زرد و سرخ و بنفش بود، بدون آنکه نشانه اي ويژه بر روي آن وجود داشته باشد. درفش کاويان صرفاً افسانه نبوده و به استناد تاريخ تا پيش از حمله اعراب به ايران،  بويژه در زمان ساسانيان و هخامنشيان پرچم ملي و نظامي ايران را درفش کاويان مي گفتند، هر چند اين درفش کاوياني اساطيري نبوده است.

محمدبن جرير طبري در کتاب تاريخ خود به نام الامم و الملوک مينويسد: درفش کاويان از پوست پلنگ درست شده، به درازاي دوازده ارش که اگر هر ارش را که فاصله بين نوک انگشتان دست تا بندگاه آرنج است  60  سانتي متر به حساب آوريم، تقريباٌ پنج متر عرض و هفت متر طول ميشود. ابولحسن مسعودي در مروج اهب نيز به همين موضوع اشاره ميکند.

به روايت اکثر کتب تاريخي، درفش کاويان زمان ساسانيان از پوست شير يا پلنگ ساخته شده بود، بدون آنکه نقش جانوري بر روي آن باشد. هر پادشاهي که به قدرت مي رسيد تعدادي جواهر بر آن مي افزود. به هنگام حملهٌ اعراب به ايران، در جنگي که در اطراف شهر نهاوند در گرفت درفش کاويان به دست آنان افتاد و چون آن را همراه با فرش مشهور " بهارستان " نزد عمربن خطاب خليفه مسلمانان، بردند وي از بسياري گوهرها، دُرها و جواهراتي که به درفش آويخته شده بود دچار شگفتي شد و به نوشته فضل الله حسيني قزويني در کتاب المعجم مينويسد: " امير المومنين سپس بفرمود تا آن گوهرها را برداشتند و آن پوست را سوزانيدند ".

با فتح ايران به دست اعراب - مسلمان، ايرانيان تا دويست سال هيچ درفش يا پرچمي نداشتند و تنها دو تن از قهرمانان ملي ايران زمين، يعني ابومسلم خراساني و بابک خرم دين داراي پرچم بودند.  ابومسلم پرچمي يکسره سياه رنگ داشت و بابک سرخ رنگ به همين روي  بود که طرفداران اين دو را سياه جامگان و سرخ جامگان مي خواندند. از آنجائي که علماي اسلام تصويرپردازي و نگارگري را حرام ميدانستند تا سالهاي مديد هيچ نقش و نگاري از جانداران بر روي درفش ها تصوير نمي شد.

 نخستين تصوير بر روي پرچم ايران

در سال  355  خورشيدي  ( 976  ميلادي ) که غزنويان، با شکست دادن سامانيان، زمام امور را در دست گرفتند، سلطان محمود غزنوي براي نخستين بار دستور داد نقش يک ماه را بر روي پرچم خود که رنگ زمينه آن يکسره سياه بود زردوزي کنند. سپس در سال  410  خورشيدي ( 1031  ميلادي ) سلطان مسعود غزنوي به انگيزه دلبستگي به شکار شير دستور داد نقش و نگار يک شير جايگزين ماه شود و از آن پس هيچگاه تصوير شير از روي پرچم ملي ايران برداشته نشد تا انقلاب ايران در سال  (1979  ميلادي).

 افزوده شدن نقش خورشيد بر پشت شير

در زمان خوارزمشاهيان يا سلجوقيان سکه هائي زده شد که بر روي آن نقش خورشيد بر پشت آمده بود، رسمي که به سرعت در مورد پرچمها نيز رعايت گرديد.  در مورد علت استفاده از خورشيد دو ديدگاه وجود دارد، يکي اينکه چون شير گذشته از نماد دلاوري و قدرت، نشانه ماه مرداد ( اسد ) هم بوده و خورشيد در ماه مرداد در اوج بلندي و گرماي خود است، به اين ترتيب همبستگي ميان خانه شير ( برج اسد ) با ميانهٌ تابستان نشان داده مي شود.  نظريه ديگر بر تاًثير آئين مهرپرستي و ميترائيسم در ايران دلالت دارد و حکايت از آن دارد که به دليل تقدس خورشيد در اين آئين، ايرانيان کهن ترجيح دادند خورشيد بر روي سکه ها و پرچم بر پشت شير قرار گيرد.

 پرچم در دوران صفويان

در ميان شاهان سلسله صفويان که حدود  230  سال بر ايران حاکم بودند تنها شاه اسماعيل اول و شاه طهماسب اول بر روي پرچم خود نقش شير و خورشيد نداشتند. پرچم شاه اسماعيل يکسره سبز رنگ بود و بر بالاي آن تصوير ماه قرار داشت. شاه طهماسب نيز چون خود زادهً  ماه فروردين ( برج حمل ) بود دستور داد به جاي شير و خورشيد تصوير گوسفند ( نماد برج حمل ) را هم بر روي پرچمها و هم بر سکه ها ترسيم کنند.  پرچم ايران در بقيهً دوران حاکميت صفويان سبز رنگ بود و شير و خورشيد را بر روي آن زردوزي مي کردند. البته موقعيت و طرز قرارگرفتن شير در همهً اين پرچمها يکسان نبوده، شير گه  نشسته بوده، گاه نيمرخ و گاه رو به سوي بيننده.  در بعضي موارد هم خورشيد از شير جدا بوده و گاه چسبيده به آن.   به استناد سياحت نامهً ژان شاردن جهانگرد فرانسوي استفاده او بيرق هاي نوک تيز و باريک که بر روي آن آيه اي از قرآن و تصوير شمشير دوسر علي يا شير خورشيد بوده، در دوران صفويان رسم بوده است. به نظر مي آيد که پرچم ايران تا زمان قاجارها، مانند پرچم اعراب، سه گوشه بوده نه چهارگوش.

 پرچم در عهد نادرشاه افشار

نادر که مردي خود ساخته بود توانست با کوششي عظيم ايران را از حکومت ملوک الطوايفي رها ساخته، بار ديگر يکپارچه و متحد کند. سپاه او از سوي جنوب تا دهلي، از شمال تا خوارزم و سمرقند و بخارا، و از غرب تا موصل و کرکوک و بغداد و از شرق تا مرز چين پيش روي کرد. در همين دوره بود که تغييراتي در خور در پرچم ملي و نظامي ايران بوجود آمد.  درفش شاهي يا بيرق سلطنتي در دوران نادرشاه از ابريشم سرخ و زرد ساخته مي شد و بر روي آن تصوير شير و خورشيد هم وجود داشت اما درفش ملي ايرانيان در اين زمان سه رنگ سبز و سفيد و سرخ با شيري در حالت نيمرخ و در حال راه رفتن داشته که خورشيدي نيمه بر آمده بر پشت آن بود و در درون دايره خورشيد نوشته بود:  " المک الله " سپاهيان نادر در تصويري که از جنگ وي با محمد گورکاني، پادشاه هند، کشيده شده، بيرقي سه گوش با رنگ سفيد در دست دارند که در گوشهً بالائي آن نواري سبز رنگ و در قسمت پائيتي آن نواري سرخ دوخته شده است. شيري با دم برافراشته به صورت نيمرخ در حال راه رفتن است و درون دايره  خورشيد آن بازهم " المک الله " آمده است. بر اين اساس ميتوان گفت پرچم سه رنگ عهد نادر مادر پرچم سه رنگ فعلي ايران است. زيرا در اين زمان بود که براي نخستين بار اين سه رنگ بر روي پرچم هاي نظامي و ملي آمد، هر چند هنوز پرچمها سه گوشه بودند.

 دورهً قاجارها، پرچم چهار گوشه

در دوران آغامحمدخان قاجار، سر سلسلهً قاجاريان، چند تغيير اساسي در شکل و رنگ پرچم داده شد، يکي اين که شکل آن براي نخستين بار از سه گوشه به چهارگوشه تغيير يافت و دوم اين که آغامحمدخان به دليل دشمني که با نادر داشت سه رنگ سبز و سفيد و سرخ پرچم نادري را برداشت و تنها رنگ سرخ را روي پرچم گذارد. دايره سفيد رنگ بزرگي در ميان اين پرچم بود که در آن تصوير شير و خورشيد به رسم معمول وجود داشت با اين تفاوت بارز که براي نخستين بار شمشيري در دست شير قرار داده شده  بود. در عهد فتحعلي شاه قاجار، ايران داراي پرچمي دوگانه شد. يکي پرچمي يکسره سرخ با شيري نشسته و خورشيد بر پشت که پرتوهاي آن سراسر آن را پوشانده بود. نکته شگفتي آور اين که شير پرچم زمان صلح شمشير بدست داشت در حالي که در پرچم عهد جنگ چنين نبود.  در زمان فتحعلي شاه بود که استفاده از پرچم سفيد رنگ براي مقاصد ديپلماتيک و سياسي مرسوم شد. در تصويري که يک نقاش روس از ورود سفير ايران " ابوالحسن خان شيرازي " به دربار تزار روس کشيده، پرچمي سفيد رنگ منقوش به شير و خورشيد و شمشير، پيشاپيش سفير در حرکت است. سالها بعد، اميرکبير از اين ويژگي پرچم هاي سه گانهً دورهً فتحعلي شاه استفاده کرد و طرح پرچم امروزي را ريخت. براي نخستين بار در زمان محمدشاه قاجار ( جانشين فتحعلي شاه ) تاجي بر بالاي خورشيد قرار داده شد. در اين دوره هم دو درفش يا پرچم به کار مي رفته است که بر روي يکي شمشير دو سر حضرت علي و بر ديگري شير و خورشيد قرار داشت که پرچم اول درفش شاهي و دومي درفش ملي و نظامي بود.

 اميرکبير و پرچم ايران

ميرزا تقي خان اميرکبير، بزرگمرد تاريخ ايران، دلبستگي ويژه اي به نادرشاه داشت و به همين سبب بود که پيوسته به ناصرالدين شاه توصيه مي کرد شرح زندگي نادر را بخواند. اميرکبير همان رنگ هاي پرچم نادر را پذيرفت، اما دستور داد شکل پرچم مستطيل باشد ( بر خلاف شکل سه گوشه در عهد نادرشاه ) و سراسر زمينهً پرچم سفيد، با يک نوار سبز به عرض تقريبي  10  سانتي متر در گوشه بالائي و نواري سرخ رنگ به همان اندازه در قسمت پائين پرچم دوخته شود و نشان شير و خورشيد و شمشير در ميانه پرچم قرار گيرد، بدون آنکه تاجي بر بالاي خورشيد گذاشته شود. بدين ترتيب پرچم ايران تقريباٌ به شکل و فرم پرچم امروزي ايران درآمد.

 انقلاب مشروطيت و پرچم ايران

با پيروزي جنبش مشروطه خواهي در ايران و گردن نهادن مظفرالدين شاه به تشکيل مجلس،  نمايندگان مردم در مجلس هاي اول و دوم به کار تدوين قانون اساسي و متمم آن مي پردازند. در اصل پنجم متمم قانون اساسي آمده بود: " الوان رسمي بيرق ايران، سبز و سفيد و سرخ و علامت شير و خورشيد است"، کاملا مشخص است که نمايندگان در تصويب اين اصل شتابزده بوده اند. زيرا   اشاره اي به ترتيب قرار گرفتن رنگها، افقي يا عمودي بودن آنها، و اين که شير و خورشيد بر کدام يک از رنگها قرار گيرد به ميان نيامده بود. همچنين دربارهً وجود يا عدم وجود شمشير يا جهت روي شير ذکري نشده بود.  به نظر مي رسد بخشي از عجلهً نمايندگان به دليل وجود شماري روحاني در مجلس بوده که استفاده از تصوير را حرام مي دانستند. نمايندگان نوانديش در توجيه رنگهاي به کار رفته در پرچم به استدلالات ديني متوسل شدند، بدين ترتيب که مي گفتند رنگ سبز، رنگ دلخواه پيامبر اسلام و رنگ اين دين است، بنابراين پيشنهاد مي شود رنگ سبز در بالاي پرچم ملي ايران قرار گيرد. در مورد رنگ سفيد نيز به اين حقيقت تاريخي استناد شد که رنگ سفيد رنگ مورد علاقهً زرتشتيان است، اقليت ديني که هزاران سال در ايران به صلح و صفا  زندگي کرده اند و اين که سفيد نماد صلح، آشتي و پاکدامني است و لازم است در زير رنگ سبز قرار گيرد.  در مورد رنگ سرخ نيز با اشاره به ارزش خون شهيد در اسلام، بويژه امام حسين و جان باختگان انقلاب مشروطيت به ضرورت پاسداشت خون شهيدان اشاره گرديد. وقتي نمايندگان روحاني با اين استدلالات مجباب شده بودند و زمينه مساعد شده بود، نوانديشان حاضر در مجلس سخن را به موضوع نشان شير و خورشيد کشاندند و اين موضوع را اين گونه توجيه کردند که انقلاب  مشروطيت در مرداد (سال  1285  هجري شمسي  1906  ميلادي) به پيروزي رسيد يعني در برج اسد(شير). از سوي ديگر چون اکثر ايرانيان مسلمان شيعه و پيرو علي هستند و اسدالله از القاب حضرت علي است، بنابراين شير هم نشانهً مرداد است و هم نشانهً امام اول شيعيان در مورد خورشيد نيز چون انقلاب مشروطه در ميانهً ماه مرداد به پيروزي رسيد و خورشيد در اين ايام در اوج نيرومندي و گرماي خود است پيشنهاد مي کنيم خورشيد را نيز بر پشت شير سوار کنيم که اين شير و خورشيد هم نشانهً علي باشد هم نشانهً ماه مرداد و هم نشانهً چهاردهم مرداد يعني روز پيروزي مشروطه خواهان و البته وقتي شير را نشانهً پيشواي امام اول بدانيم لازم است شمشير ذوالفقار را نيز بدستش بدهيم.   بدين ترتيب براي اولين بار پرچم ملي ايران به طور رسمي در قانون اساسي به عنوان نماد استقلال و حاکميت ملي مطرح شد. در سال  1336  منوچهر اقبال، نخست وزير وقت به پيشنهاد هياًتي از نمايندگان وزارت خانه هاي خارجه، آموزش و پرورش و جنگ طي بخش نامه اي ابعاد و جزئيات ديگر پرچم را مشخص کرد. بخش نامهً ديگري در  سال  1337  در مورد تناسب طول و عرض پرچم صادر شد و طي آن مقرر گرديد طول پرچم اندکي بيش از يک برابر و نيم عرضش باشد.

 پرچم بعد از انقلاب

در اصل هجدهم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران مصوب سال  1358  (1979  ميلادي) در مورد پرچم گفته شده است که پرچم جمهوري اسلامي از سه رنگ سبز، سفيد و سرخ تشکيل مي شود و نشانهً جمهوري اسلامي (تشکيل شده با حروف الله اکبر) در وسط آن قرار دارد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

سوالات بی پاسخ ذهن ما

چراهایی که اغلب پاسخ روشنی ندارند اگه شما پاسخی برای اونا دارید حتما بگید

 1. چرا راننده ها زیر بارون دلشون فقط برای زنها می سوزه؟
 2. چرا استادها به دخترها بهتر نمره میدن؟
 3. چرا بارون میاد، ترافیک میشه؟
 4. چرا تو خونه ۴٠ متری ال سی دی ۵٢ اینچی میذارن؟
 5. چرا به هرکی مسن تره بیشتر اعتماد می کنن؟
 6. چرا از در که میخوان رد بشن تعارف میکنن ولی سر تقاطع به هم رحم نمیکنن؟
 7. چرا تو شهروند و هایپراستار و ... چشم میدوزن به سبد همدیگه؟
 8. چرا از تو ماشین پوست پرتغال می ریزن بیرون؟
 9. چرا تو اتوبان وقتی به ماشین جلویی می رسند چراغ میدن؟
 10. چرا وقتی می رن لباس بخرن بقیه مغازه ها رو هم نگاه می کنن؟
 11. چرا قبل از ازدواج دنبال پول طرف مقابلن نه اخلاقش؟
 12. چرا بعد از ازدواج دنبال اخلاق طرف مقابلن نه پولش؟
 13. چرا همه دوست دارن از این کشور برن؟
 14. چرا اونهایی که رفتن می خوان برگردن؟
 15. چرا روز پدر همه لباس زیر کادو می خرند؟
 16. چرا مردها روز زن فقط طلا و ادکلن کادو می خرند؟
 17. چرا فیلم زیاد می بینن ولی کتاب نمی خونن؟
 18. چرا اونهایی که زبانشون خوبه هم فیلم رو با زیرنویس نگاه میکنن؟
 19. چرا باجناقها هیچوقت از هم خوششون نمیاد؟
 20. چرا زنها بچه برادرشون رو بیشتر از بچه خواهرشون دوست دارند؟
 21. چرا پدر دخترها تو خواستگاری کمتر از همه حرف می زنن؟
 22. چرا مراسم ختم ساعت ۴ بعد از ظهر تشکیل میشه؟
 23. چرا وقتی پشت سر یکنفر صحبت میکنن اصلا فکر نمیکنن این غیبته؟
 24. چرا دخترا باید شب قبل ۹ خونه باشن اما پسرا تا هروقت که می خوان؟
 25. چرا زنها تو هر مهمونی نباید لباس تکراری بپوشن؟
 26. چرا تو مهمونی اگه موز بخورن بی کلاسیه ولی سیب و پرتغال نه؟
 27. چرا وقتی شکلات تعارف میکنن اگه بیشتر از یکی بردارن زشته؟
 28. چرا بند کتونی رو دور مچ پا میبندن ولی بند کفش رو نه؟
 29. چرا بیدار شدن از خواب تو یه صبح ابری یا بارونی براشون خیلی سخته؟
 30. چرا واسه مهاجرت دنبال یه جای خوش آب و هوا می گردن؟
 31. چرا با اینهمه شاعری که در طول تاریخ دارن شعر ترانه هاشون رو مریم حیدرزاده میگه
 32. چرا با موسیقی سنتی شون نمیشه رقصید؟
 33. چرا سه تار سه تا تار نداره؟
 34. چرا قرارداد کارمندی رو کارفرماها تنظیم میکنن؟
 35. چرا اکثر ماشینها یا سفیدن یا سیاه یا نقره ای؟
 36. چرا نمیشه با کت و شلوار کتونی پوشید؟
 37. چرا ترکها نمیتونن با هم فارسی صحبت کنن؟
 38. چرا زنها وقتی ابرو بر می دارن روحیشون بهتر میشه؟(چه ربطی داره ابرو با روحیه؟)
 39. چرا زنها لوازم ارایش رو روی شصتشون تست میکنن؟ چرا مثل کرم پشت دستشون نمی زنن؟
 40. چرا زنها وقتی رژلب می زنن گردنشون رو به سمت آینه دراز می کنن؟
 41. چرا مردها فرق آرایش ۵٠ هزارتومنی با آرایش ١.۵ میلیون تومنی رو نمیفهمن؟
 42. چرا کادوهای عروسی رو یه روز بعد از عروسی (پاتختی) می دن؟
 43. چرا وقتی داماد می رقصه بهش پول می دن؟ مگه داماد رقاصه؟
 44. چرا وقتی یکی میمیره مشکی می پوشن؟ چرا نارنجی نمی پوشن؟ اگه مشکی رنگ غمه چرا اینهمه استفاده میشه؟
 45. چرا مامان ها پسراشون رو بیشتر دوست دارن و باباها دخترهاشون رو؟
 46. چرا مردم تو تاکسی راجع به سیاست صحبت میکنن؟
 47. چرا مردها هرزگی رو دوست دارن ؟
 48. چرا وقتی به تقاطع می رسن بجای ترمز رو گاز فشار میارن؟
 49. چرا قسمت مردانه اتوبوس بزرگتر از قسمت زنانه است؟
 50. چرا تو اتوبان دست انداز میذارن؟
 51. چرا کسی برای صبحونه کسی رو مهمون نمیکنه؟
 52. چرا پشت شیشه ماشین می نویسن یا ابا عبدالله الحسین؟
 53. چرا تو هر کوچه ای بجای یکی چندتا تکیه هست؟
 54. چرا سر عقد عروس دفعه سوم میگه بله؟
 55. چرا آدمها وقتی عکس میگیرن به یه جای نامعلوم خیره می شن؟
 56. چرا با اینکه همه فضولند از فضولی دیگران ناله می کنند؟
 57. چرا راننده تاکسی ها از همه بدتر رانندگی میکنن؟
 58. چرااااااا....؟
+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

بزرگترين پيشگوي تاريخ

در پاييز سال 1939 وقتي « آدولف هيتلر » در صدد آغاز جنگ جهاني دوم بود، توجه «ماگدا » همسر « ژوزف گوبلز » - وزير تبليغات آلمان نازي – به يك سري پيشگويي هاي عجيب جلب شد كه 400 سال قبل توسط يك فرانسوي به نام « نوستر آداموس » صورت گرفته بود. در اين پيشگويي وي به ظهور هيتلر و رايش سوم اشاره كرده و نام او را به صورت « هيستر » آورده بود.

ولي در آن زمان هيچ يك از خوش بينانه ترين تفسيرها هم نمي توانست موفقيت «رايش » را وعده بدهد. بنابراين وزارت تبليغات آلمان نازي تصميم گرفت ماجرا را به نفع هيتلر جعل كند.

نيروي هوايي آلمان در سال 1940 هزاران برگ از پيشگويي هاي « آداموس » را بر فراز فرانسه و بلژيك پخش كرد كه در آنها پيش بيني شده بود كه آلمانها فاتح جنگ خواهند بود و جنوب شرقي فرانسه درگير جنگ داخلي خواهد شد.

هدف از اين كار اين بود كه فراريان راه پاريس را بند نياورند و ارتش آلمان بتواند بدون دردسر در جاده ها حركت كند. در جواب اين كار سرويس مخفي انگليس نسخه اصلي پيشگويي ها را كه در آن به پيروزي متفقين اشاره شده بود، منتشر كرد.

« ميشل دونوستر آدام » كه بعدها نامش را به « نوستر آداموس » تغيير داد، در سال 1503 در « سنت رمي پروونس » متولد شد. خانواده او يهودي الاصل بودند و بعدها به مسيحيت گرويدند. « نوستر » جوان نيز كاتوليك بار آمد. او دانش آموزي ممتاز بود كه بعدها پزشكي حاذق شد و مخصوصا در معالجه طاعون تبحر فراواني از خود نشان داد.

يكي از دلايل موفقيت او گرفتن خون از بيماران بود كه در قرن شانزدهم روشي انقلابي در طب محسوب مي شد. « نوستر » در زمينه هاي ديگر نيز سرآمد زمان بود. طبق شواهدي، او 100 سال پيش از گاليله گفته بود كه زمين به دور خورشيد مي چرخد. همچنين نبوغ او در زمينه پيشگويي از سال 1555 به منصه ظهور رسيد. در آن زمان نخستين كتاب از كتب دهگانه اش را با نام « قرون » منتشر كرد كه حاوي 100 پيشگويي به صورت شعر بود. آداموس هرگز شيوه خود را در پيشگويي آينده آشكار نكرد. او براي انجام اين كار ظرفي از آب را روي سه پايه اي برنزي مي گذاشت و به آن خيره مي شد و ناگهان در همان حال پيشكويي هايي به ذهنش مي رسيد. يك روز هنگامي كه جوان بود و به ايتاليا سفر مي كرد، مقابل راهبي به نام « فليس پرتي » زانو زد و در برابر ديدگان حيرت زده حاضران گفت: «من در برابر مقام مقدس پاپ زانو مي زنم». در سال 1585 آن راهب با نام پاپ « سيكتوس پنجم » در راس كليساي كاتوليك قرار گرفت!

يك بار نيز وقتي به حضور « كاترين دومديسي » ملكه فرانسه رسيد، پسركي از درباريان را ديد كه همراه ملكه بود. او پيشگويي كرد كه آن پسر روزي پادشاه فرانسه خواهد شد. آن پسر هنري ناوار بود كه بعدها « هنري چهارم » نام گرفت!

روزي در يك ضيافت، يكي از نجيب زادگان فرانسوي درصدد امتحان نوستر برآمد و از وي خواست تا سرنوشت دو گوسفند را كه يكي سياه و ديگري سفيد رنگ بود، پيشگويي كند. آداموس نيز پاسخ داد كه نجيب زاده گوسفند سياه را خواهد خورد و گوسفند سفيد طعمه گرگ مي شود، اما نجيب زاده فورا دستور داد تا گوسفند سفيد را ذبح و براي شام آماده كنند. وقتي شام آماده شد نجيب زاده، آداموس را به باد مسخره گرفت، ولي مستخدم به او اطلاع داد كه گله اي گرگ به گوسفندان داخل حياط حمله كردند و وقتي آنها مي خواستند گوسفند سفيد را نجات دهند موفق نشدند و او اكنون گوشت گوسفند سياه را مي خورد!

« نوستر » مرگ خود را در سال 1566 پيشگويي كرد. او در وقت مرگ دستور داد صفحه اي برنزي را كه بر روي آن تاريخي حك شده بود، در تابوتش بگذارند. وقتي در سال 1700 آرامگاه او را نبش قبر كردند تا تابوتش را به مكاني مناسب تر منتقل كنند، درون تابوت بر روي لوح برنزي عدد 1700 حك شده بود!

از آنجا كه « نوستر آداموس » مي ترسيد كميته تفتيش عقايد، او را متهم به جادوگري كند همواره پيشگويي هايش را با رمز، نماد و اشكال و حتي وارونه كردن حروف و كلمات به زبان لاتين يا فرانسه قديم مي نوشت. اين موضوع باعث شد تا تفاسير گوناگون و متضادي از پيشگويي هاي او تا به امروز به حقيقت پيوسته و مقام او را تا حد بزرگترين پيشگوي تاريخ بالا برده است.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

تاثیر عجیب گوش کردن به موسیقی و کاهش ناامیدی

گوش کردن به موسیقی باعث کاهش ناامیدی می شود..  

اگرچه ماساژ بدن مي‌تواند نااميدي را كاهش دهد ،اما تحقيقات جديد نشان مي دهد يك روش ارزان تر ، راحت تر و موثرتر وجود دارد و آن گوش دادن به موسيقي است.

يك تحقيق جديد نشان مي‌دهد ماساژ دادن مي‌تواند ميزان نااميدي را در بيماران تا 50 درصد كاهش دهد.اما محققان متوجه شدند گوش‌ دادن به يك موسيقي ملايم و لذت بخش اثر بهتري در كاهش علائم نااميدي در انسان دارد
.كارن شرمن از موسسه تحقيقات سلامت در اين باره گفت : پي بردن به اين موضوع كه گوش دادن به موسيقي مي‌تواند تا اين اندازه به كاهش علائم نااميدي در انسان كمك كند ، ما را شگفت زده كرد.اين موضوع نشان مي‌دهد فوايد ماساژ دادن بيش‌تر مرتبط به پاسخ آرامش‌بخشي است كه بدن دريافت مي‌كند
.

موسیقی

اين اولين بار است كه تحقيقاتي در مورد فوايد ماساژ در كاهش علائم نااميدي در بيماراني كه به شدت به اين اختلال روحي دچار هستند انجام مي شود
.

براي بررسي اين موضوع محققان به 68 بيمار مبتلا به نااميدي انواع مختلف روش‌هاي درماني را تجويز كردند .تعدادي از آن‌ها 10 جلسه ماساژ يك ساعتي دريافت كردند و به تعدادي ديگر توصيه كردند كه دراز كشيده و به موسيقي ملايم گوش كنند
.

فواید موسیقی

در اين تحقيقات مشخص شد تقريبا همه اين روش‌ها به يك ميزان مي‌تواند در كاهش علائم نااميدي در انسان موثر باشند
.

شرمن در اين باره گفت : به اين ترتيب گوش دادن به موسيقي مي‌تواند به عنوان يكي از بهترين روش‌ها در كاهش علائم نااميدي در بيماراني كه به اين اختلال دچار هستند به كار بيايد.گوش دادن به موسيقي بسيار كم‌هزينه است و مي‌تواند مانند ديگر روش‌ها به انسان آرامش دهد
.

music

نتايج اين تحقيقات در نشريات نااميدي و افسردگي به چاپ رسيده است.

حالا چه نوع آهنگهایی باعث آرامش میشه؟؟؟؟؟

این بستگی به روحیات افراد داره ، مثلا یکی با موسیقی سنتی آرامش پیدا میکنه یکی هم با موسیقی پاپ یا رپ!!!

البته این نکته را نیز باید یادآور شد که نباید در گوش کردن به موسیقی افراط کرد.

گوش کردن زیاد به موسیقی

نکته مهم

یک نکته دیگر که باید به آن توجه کرد این است که گاهی روحیات انسان برای تشخیص نوع آهنگ مفید برای شخص خوب جواب نمیدهد.

مثلا موقعی که یک نفر دچار شکست در زندگی و عشق شده، تمایل پیدا میکند به آهنگهای غمگین و...

اگر چه  این آهنگها باعث آرامش لحظه ای در فرد  میشود ، ولی باعث میشود فرد نتواند به راحتی از این مسئله(شکست عشقی) عبور کند.

آهنگ شاد

در چنین مسائلی افراد باید با گوش کردن به موسیقی های شادتر روحیه شکست خورده خود را بازسازی کنند.

البته برای یک انسان شکست خورده مشکل است که در یکی دو روز اول آهنگ شاد گوش کند چون از لحاظ روحی بسیار آزرده شده اما باید سعی کند که این مدت زیاد نشود.

حتما تا کنون شنیده اید افرادی را که بعد مدتی نسبتا طولانی از شکست روحیشان خودکشی کرده اند. مشخص شده بیشتر این افراد برای مدت زیادی به موسیقی های اندوهگین روی آورده بودند.

منبع:چندتا سایت خارجی و البته با دخل و تصرف خودم

کلمات کلیدی : تاثیر آهنگ در آرامش  موسیقی آرامش بخش  اثرات موسیقی در آرامش  درمان با موسیقی  درمان بوسیله موسیقی  گوش دادن به موسیقی و اثرات آن  رابطه شکست عشقی و موسیقی 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

دانلود آهنگ جدید و زیبای لیلا فروهر بمناسبت نوروز۸۹

آهنگ نوروز لیلا فروهر

دانلود آهنگ mp3

حجم آهنگ ۳.۹۹مگابایت

برای دانلود آهنگ روی لینک دانلود کلیک راست کرده و گزینه  Save target asرا بزنید.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

چند شعر زیبا

زمستان « اخوان ثالث»

سلامت را نمي خواهند پاسخ گفت
سرها در گريبان است
كسي سر بر نيارد كرد پاسخ گفتن و ديدار ياران را
نگه جز پيش پا را ديد ، نتواند
كه ره تاريك و لغزان است
وگر دست محبت سوي كسي يازي
 به اكراه آورد دست از بغل بيرون
 كه سرما سخت سوزان است
نفس ، كز گرمگاه سينه مي آيد برون ، ابري شود تاريك
 چو ديدار ايستد در پيش چشمانت
نفس كاين است ، پس ديگر چه داري چشم
ز چشم دوستان دور يا نزديك ؟
 مسيحاي جوانمرد من ! اي ترساي پير پيرهن چركين
هوا بس ناجوانمردانه سرد است ... آي
دمت گرم و سرت خوش باد
سلامم را تو پاسخ گوي ، در بگشاي
منم من ، ميهمان هر شبت ، لولي وش مغموم
منم من ، سنگ تيپاخورده ي رنجور
 منم ، دشنام پس آفرينش ، نغمه ي ناجور
نه از رومم ، نه از زنگم ، همان بيرنگ بيرنگم
بيا بگشاي در ، بگشاي ، دلتنگم
حريفا ! ميزبانا ! ميهمان سال و ماهت پشت در چون موج مي لرزد
 تگرگي نيست ، مرگي نيست
صدايي گر شنيدي ، صحبت سرما و دندان است
من امشب آمدستم وام بگزارم
 حسابت را كنار جام بگذارم

چه مي گويي كه بيگه شد ، سحر شد ، بامداد آمد ؟
فريبت مي دهد ، بر آسمان اين سرخي بعد از سحرگه نيست
حريفا ! گوش سرما برده است اين ، يادگار سيلي سرد زمستان است
و قنديل سپهر تنگ ميدان ، مرده يا زنده
به تابوت ستبر ظلمت نه توي مرگ اندود ، پنهان است
حريفا ! رو چراغ باده را بفروز ، شب با روز يكسان است
سلامت را نمي خواهند پاسخ گفت
هوا دلگير ، درها بسته ، سرها در گريبان ، دستها پنهان
نفسها ابر ، دلها خسته و غمگين
درختان اسكلتهاي بلور آجين
زمين دلمرده ، سقف آسمان كوتاه
غبار آلوده مهر و ماه
زمستان است.

درد واره ها  « قیصر امین پور »


دردهای من
جامه نیستند
تا ز تن در آورم
چامه و چکامه نیستند
تا به رشته ی سخن درآورم
نعره نیستند
تا ز نای جان بر آورم

دردهای من نگفتنی
دردهای من نهفتنی است

دردهای من
گرچه مثل دردهای مردم زمانه نیست
درد مردم زمانه است
مردمی که چین پوستینشان
مردمی که رنگ روی آستینشان
مردمی که نامهایشان
جلد کهنه ی شناسنامه هایشان
درد می کند

من ولی تمام استخوان بودنم
لحظه های ساده ی سرودنم
درد می کند

انحنای روح من
شانه های خسته ی غرور من
تکیه گاه بی پناهی دلم شکسته است
کتف گریه های بی بهانه ام
بازوان حس شاعرانه ام
زخم خورده است

دردهای پوستی کجا؟
درد دوستی کجا؟

این سماجت عجیب
پافشاری شگفت دردهاست
دردهای آشنا
دردهای بومی غریب
دردهای خانگی
دردهای کهنه ی لجوج

اولین قلم
حرف حرف درد را
در دلم نوشته است
دست سرنوشت
خون درد را
با گلم سرشته است
پس چگونه سرنوشت ناگزیر خویش را رها کنم؟
درد
رنگ و بوی غنچه ی دل است
پس چگونه من
رنگ و بوی غنچه را ز برگهای تو به توی آن جدا کنم؟

دفتر مرا
دست درد می زند ورق
شعر تازه ی مرا
درد گفته است
درد هم شنفته است
پس در این میانه من
از چه حرف می زنم؟

درد، حرف نیست
درد، نام دیگر من است
من چگونه خویش را صدا کنم؟

 

از هر طرف نرفته به بن بست مي رسيم « محمدعلی بهمنی »

با پاي دل قدم زدن آن هم كنار تو
باشد كه خستگي بشود شرمسار تو
در دفتر هميشه ي من ثبت مي شود
 اين لحظه ها عزيزترين يادگار تو
از هر طرف نرفته به بن بست ميرسيم

نفرين به روزگار من و روزگار تو

تا دست هيچ كس نرسد تا ابد به من
 مي خواستم كه گم بشوم در حسار تو
احساس مي كنم كه جدايم نموده اند
 همچون شهاب سوخته اي از مدار تو
آن كوپه ي تهي منم آري كه مانده ام
خالي تر از هميشه و در انتظار تو
 اين سوت آخر است و غريبانه مي رود
 تنهاترين مسافر تو از ديار تو
هر چند مثل آينه هر لحظه فاش تو
هشدار مي دهد به خزانم بهار تو
اما در اين زمانه عسرت مس مرا
ترسم كه اشتباه بسنجد عيار تو

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

مزایای دختر بودن

سلام به دوستان پاتوق

ممنون از نظراتون شرمنده کردین ما رو

دوستانم تو پست های قبلی مزایای پسر بودن و نوشتن که بعضی از آقایون خیلی خوششون اومد

البته خانوما هم ظرفیتشون بالایه و به چشم طنز بهش نگاه کردن

حالا منم بهترین مزایای دختر بودنو مینویسم شما قضاوت کننین

یکم هم چاشنی طنز بهش اضافه میکنم

بهترین مزایای دختر بودن

در تاریخ جهان به زیرکی معروفند.

جوراباشون بوی پنیر کپک زده نمی ده.

بیشتر از اقایون عمر می کنند(از لحاظ علمی ثابت شده).

با اینکه از مردا ضعیف ترن ولی لازم نیست صدتا کلاس کاراته و تکفاندو و از این جور چیزا برن...به یه چنگ و گیس کشی بسنده می کنن.

به سادگی اب خوردن می تونن چند تا پسر رو تو کوچه به جون هم بندازن

چند تا از جنگ های بزرگ تاریخ جهان به خاطر عشق شدید مردها به جنس زن بوده.

لازم نیست صبح به صبح صورتشونو اصلاح کنن.ماهی یه بارم کافیه.

با قوس کمرشون چه کارا که نمی تونن بکنن.....

هیچ وقت خودشونو واسه این فکر که زیر لباس اقایون چه شکلی ممکنه باشه ازار نمی دن

اگه زشت باشن(که خیلی کم هست)می تونن خودشونو رو با آرایش خوشگل کنن.

تو بچگی بخشی از عضو بدنت رو به عنوان یه چیز اضافه نمی کنن.

-اگر مقصدت بد مسیر ترین نقطه شهره اصلاً مهم نیست !!!
چون اگر  اراده کنی با مجهز ترین ماشین به مقصدت میرسی و در عوض کرایه فقط کافیه بگی مررررســـــی.

اگر تو یه مهمونی عمداً یا سهواً بگوزی اصلاً مهم نیست !!!
چون همه داداش کوچیکتو نگاه میکنند .

این دوتایه آخرو گذاشتم برا خندش وگرنه همچین کاری نمیکنن..

حالا عزیزانم میتونن نظر بدن

 

 

کلمات کلیدی: طنز دختر و پسر - طنز دختر بودن -کل کل دخترا و پسرا دختر بودن یعنی  -مزیت دختر بودن برتری دخترها به پسرها
 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

نحوه درست کردن نیمرو (طنز)

نحوه درست کردن نیمرو وقتی گشنه هستین وکسی خونه نیست

دخترها

۱. توي ماهيتابه روغن ميريزن
۲.اجاق گاز زير ماهيتابه رو روشن ميکنن
۳. تخم مرغها رو ميشکنن و همراه نمک توي ماهيتابه ميريزن
۴.چند دقيقه بعد نيمروي آماده رو نوش جان ميکنن

نیمرو پسرانه

پسرها

۱. توي کابينتهاي بالايي آشپزخونه دنبال ماهيتابه ميگردن
2.توي کابينتهاي پاييني دنبال ماهيتابه ميگردن و بلاخره پيداش ميکنن
3.ماهيتابه رو روي اجاق گاز ميذارن
4.توي ماهيتابه روغن ميريزن
5.توي يخچال دنبال تخم مرغ ميگردن


6.يه دونه تخم مرغ پيدا ميکنن
7.چند تا فحش ميدن


8.دنبال کبريت ميگردن
9.با فندک اجاق گاز رو روشن ميکنن
10.دنبال تخم مرغي ميگردن كه رو كابينت گذاشتن

11.تخم مرغ را كف آشپزخونه پيدا ميكنن و کمی با بغض به آن نگاه میکنند


12.تخم مرغي  کف آشپزخونه پهن شده رو با دستمال پاک ميکنن
13.چند تا فحش ميدن و لباس ميپوشن
14.ميرن سراغ بقالي سر کوچه و 20 تا تخم مرغ ميخرن و برميگردن
15.تلويزيون رو روشن ميکنن و صداش رو بلند ميکنن
16.روغن سوخته رو ميريزن توي سطل و دوباره روغن توي ماهيتابه ميريزن
17.تخم مرغها رو ميشکنن و توي ماهيتابه ميريزن


18.دنبال نمکدون ميگردن
19.نمکدون خالي رو پيدا ميکنن و چند تا فحش ميدن
20.دنبال کيسهء نمک ميگردن و بلاخره پيداش ميکنن
21.نمکدون رو پر از نمک ميکنن


22.صداي گزارشگر فوتبال رو ميشنون و ميدون جلوي تلويزيون
23.نمکدون رو روي ميز ميذارن و محو تماشاي فوتبال ميشن
24.بوي سوختگي رو استشمام ميکنن و ميدون توي آشپزخونه
25.چند تا فحش ميدن و تخم مرغهاي سوخته رو توي سطل ميريزن
26.حوصله شستن ماهيتابه رو ندارن ميندازن تو ظرفشور

27.دنبال ظرفهاي مسي ميگردن
28.قابلمهء مسي رو روي اجاق گاز ميذارن و توش روغن و تخم مرغ ميريزن
29.چند دقيقه به تخم مرغها زل ميزنن
30.ياد نمک ميفتن و ميرن نمکدون رو از کنار تلويزيون برميدارن
31.چند ثانيه فوتبال تماشا ميکنن
32.ياد غذا ميفتن و ميدون توي آشپزخونه
33.روي باقيماندهء تخم مرغي که کف آشپزخونه پهن شده بود ليز ميخورن
34.چند تا فحش ميدن و بلند ميشن


35.نمکدون شکسته رو توي سطل ميندازن
36.قابلمه رو برميدارن و بلافاصله ولش ميکنن
37.چند تا فحش ميدن و انگشتهاشون که سوخته رو زير آب ميگيرن


38.با يه پارچهء تنظيف قابلمه رو برميدارن
39.پارچه رو که توسط شعله آتيش گرفته زير پاشون خاموش ميکنن
40.نيمروي آماده رو جلوي تلويزيون ميخورن و چند تا فحش ميدن

خوب ديگه تموم شد نظر بدين

ميبينم دخترا خيلي خوشحال شدن نظر فراموش نشه

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

30 نکته کوچک زندگی

پس از مطالعه « کیمیاگر » اثر « کوئیلیو » به این نتیجه می رسیم که نکته های کوچکی باعث بروز اتفاقات بسیار بزرگی در زندگی بشر می شود! متن زیر دخل و تصرفی از کتاب « نکته های کوچک زندگی » نوشته « جکسون براون » می باشد. امید است خواننده محترم حداقل یکی از نکته ها را در زندگی روزمره خود بکار بندد.

۱. قانون اساسی مملکتت را بخوان.

۲. هرگز تسلیم نشو، هر روز معجزۀ تازه ای اتفاق می افتد.

۳. شجاع باش. حتی اگر قلباً شجاع نیستی، به آن تظاهر کن. هیچ کس تفاوتش را نخواهد فهمید.

۴ به افکار بزرگ فکر کن، اما از شادیهای کوچک لذت ببر.

۵. هرگز امید را از کسی سلب نکن، شاید این تنها چیزی باشد که دارد.

۶. گوش کردن یاد بگیر. فرصت ها گاه با صدای بسیار آهسته در می زنند.

۷. جلودار باش : یادت باشد که سگ جلودار سورتمه تنها سگی است که بر چشم انداز پیش رو احاطه دارد.

۸. کم تر در قید این باش که چه کسی حق دارد. بیشتر در قید این باش که چه چیزی حق است.

۹. هر چیز را در شرایطی بهتر از زمانی که یافتی اش، رها کن.

۱۰. موفقیت خود را به نسبت آرامش، سلامت و عشقی که احساس میکنی بسنج.

۱۱. فقط محض آن که بدانی چه مزه ای دارد، ظرف بیست و چهار ساعت آینده از هیچ کس و هیچ چیز انتقاد نکن.

۱۲. از زمان یا کلمات با بی توجهی استفاده نکن. هیچ کدام قابل بازگشت نیستند.

۱۳. هنگام دریافت ضربه، سرت را افراشته نگه ندار. خم شو و در نوسان باش.

۱۴. ارزش هر لحظه را، با فکر کردن به لحظۀ بعد از دست نده.

۱۵. برای خودت اهداف کوتاه مدت و اهداف درازمدت تعیین کن.

۱۶. پیش از مسافرت خارج، دربارۀ مکان هایی که خواهی رفت مطالعه کن، یا بهتر از آن، دربارۀ آنها فیلمی ببین.

۱۷. مانع خود نشان دادن دیگران نشو.

۱۸. همیشه یک دفتر یادداشت و مداد کنار دستت داشته باش. ایده های میلیون دلاری گاهی در ساعت سۀ صبح به ذهن آدم خطور میکند.

۱۹. شنبه ها یک روزنامۀ معتبر را بخوان تا در جریان اخبار باشی.

۲۰. از گفتن «اشتباه کردم» نترس.

۲۱. از گفتن «به کمک احتیاج دارم» نترس.

۲۲. از گفتن «متاسفم» نترس.

۲۳. به خاطر بد بودن غذا، از انعام پیشخدمت کم نکن. او غذا را نپخته است.

۲۴. صدای خندۀ والدینت را روی نوار ضبط کن.

۲۵. تک تک کسانی که می شناسی چیزی می دانند که تو نمی دانی. از آنها یاد بگیر.

۲۶. اتومبیلی بخر که ایربگ داشته باشد.

۲۷. کارت مخصوص اهدای اعضا پس از مرگ را امضا کن و همیشه همراه داشته باش.

۲۸. دوستی پیدا کن که یک کامیون / وانت داشته باشد.

۲۹. صورتحساب بیمارستان را به دقت بخوان. آمار داده اند که 89 % آنها حاوی اشتباهاتی به نفع بیمارستان هستند.

۳۰. طوری زندگی کن که بتوانند روی سنگ قبرت بنویسند: «متاسف نبود»!!!

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

زنان زیبا با لبهای کلفت جوانتر به نظر میرسند!!!

تحقیقات جدید:

زن ها و دختران لب كلفت جوانتر به نظر ميرسند!!

بر اساس پژوهشهاي انجام شده زنهايي كه لبهاي پر و كلفت تري دارند جوانتر بنظر مي رسند.

اسكارلت جانسون هنرپيشه

يافته هاي ديويد گون دانشمند موسسه يونيلور در بريتانيا نشان مي دهد حتي در خانمهايي كه چين و چروك در صورت و موهايي سفيد دارند نيز لبهاي كلفت چند سال از سن آنها مي كاهد.

اين مطالعه كه بر روي 250 خانم از جمله افراد دوقلو انجام شده حاكي از آن است كه لبهاي نازك ارتباطي با محيط ندارند بلكه خصيصه اي ژنتيك هستند.

ديويد گون مي گويد: "وقتي افرادي را كه كمتر از سنشان بنظر مي رسند شناسايي كرديم از تفاوتي كه در سايز لب آنها ديديم بسيار شگفت زده شديم."

وي مي افزايد: "اين خصيصه اي است كه بسيار ژنتيك است و نسبتا به آساني هم قابل اندازه گيري است."

كارشناسان مي گويند ضخامت لب در جواني به حداكثر مي رسد.

آنجليا جولي

لبهاي بسياري از مردم از سنين 30 تا 40 شروع به نازك شدن مي كند كه اين ممكن است شخص را مسن تر از آنچه هست نشان دهد.

ضخامت لب در بين خانمهاي بيش از 60 سال تفاوتهاي زيادي دارد.

در بين اين گروه سني، اندازه بخش صورتي نازكترين لبها (از بالاي لب بالا تا پايين لب پايين) 3 ميلي متر است، اما اندازه لبهاي ضخيم به 2/2 سانتي متر نيز مي رسد.

طي سالهاي اخير شيوه هاي متعددي از جمله جراحي براي كلفت تر كردن لب ابداع شده است اما پژوهشگران به نتيجه بخش بودن اين شيوه ها اطميناني ندارند.

در برخي موارد اين تلاش ها ممكن است به شكل لبها لطمه اي غيرقابل جبران بزند.

جراحي لسلي اش هنرپيشه بريتانيايي به لبهاي او براي هميشه آسيب زد.

لسلي اش هنرپيشه

آقاي گون مي گويد خانم هاي ميانسال يا مسن نتيجه چنداني از جراحي لب نمي گيرند زيرا حتي اگر خوب از آب درآيد نمي تواند تاثير چين و چروكهاي صورت را از بين ببرد.

اين مطالبو برا خانوما گفتن برا آقايونم درسته يا نه؟شما نظر بدين

برچسبها: زنان لب کلفت-زیبایی زنان لب درشت-زیبایی لب-زنان لب کلفت زیباترن-رابطه لب و زیبایی-نقش لب در زیبایی-زیباترین لبها-لب و زیبایی-لب کلفت-زیبایی و نقش لب در آن-زیبایی لب وجوانی-رابطه جوانی با کلفتی لب-کلفتی لب و جوانی-دختران زیبا و لبهای درشت

مطالب از ايرانيانوك

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

پیچوندن دخترها توسط پسرها

سلام به همگی

میدونید که اصولا پسرها موقعی که پای مخ زدن دخترها باشه حسابی سنگ تموم میذارن هر چی آرایه های ادبی میشناسید(تشبیه-جناس-ایهام-ابهام و...) توی جملاتشون پیدا میشه 

اما اوج هنر پسرا زمانیه که میخوان همسر یا دوست دخترشونو بپیچونن

در اینجور مواقع چنان نقش بازی می کنند که خودشونم باورشون میشه

البته باید این را یادآوری کنم که دخترها در شرایط عادی حسابی زرنگند ولی وقتی پای دوستی و عقش(عشق) بوجود میاد دیگه اونقدر زرنگ نیستند

 bad boy

جملات پسرها برای پیچوندن دخترها

۱-من خودم هم نمیدونم چکار میخوام بکنم نمیخوام تو به آتیش من بسوزی

۲-تو هم خوشگلی، هم باهوشی، هم زرنگی، آدمهای بهتر از من گیرت میاد.

۳- ما مدلهای ذهنیمون با هم فرق داره هیچ روشی برای تلفیق این دو با هم وجود نداره.

۴-تاکید مداوم برروی برخی جملات دکتر شریعتی: اگر عشق دوام یابد به ابتذال کشیده میشود.

۵-من خودم که از خدا میخوام ولی میدونی که نظر خانواده تو فامیل ما شرطه تا نظر پسر.

۶-من انقدر دوست دارم که نمی خوام هرروز باعث ناراحتیت بشم تورو خدا درک کن(کمی هم اشک تمساح )

۷-عزیزم روزی می فهمی این کار من به خاطر صلاح تو بود نه خودم!! تورو به خدا درک کن(قیافه حق به جانب)

دوستان توجه کنند اصولا پسرها ذهنی خلاق برای عوض کردن این جملات دارند و با تغییراتی در فعل ،فاعل و مفعول به گونه ای دیگر دخترها رو می پیچونن. 


 مطالب مرتبط: خانمها در برخورد اول با مردها به چه چیزهایی توجه میکنند

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

پیچوندن دخترها توسط پسرها

سلام به همگی

میدونید که اصولا پسرها موقعی که پای مخ زدن دخترها باشه حسابی سنگ تموم میذارن هر چی آرایه های ادبی میشناسید(تشبیه-جناس-ایهام-ابهام و...) توی جملاتشون پیدا میشه 

اما اوج هنر پسرا زمانیه که میخوان همسر یا دوست دخترشونو بپیچونن

در اینجور مواقع چنان نقش بازی می کنند که خودشونم باورشون میشه

البته باید این را یادآوری کنم که دخترها در شرایط عادی حسابی زرنگند ولی وقتی پای دوستی و عقش(عشق) بوجود میاد دیگه اونقدر زرنگ نیستند

 bad boy

جملات پسرها برای پیچوندن دخترها

۱-من خودم هم نمیدونم چکار میخوام بکنم نمیخوام تو به آتیش من بسوزی

۲-تو هم خوشگلی، هم باهوشی، هم زرنگی، آدمهای بهتر از من گیرت میاد.

۳- ما مدلهای ذهنیمون با هم فرق داره هیچ روشی برای تلفیق این دو با هم وجود نداره.

۴-تاکید مداوم برروی برخی جملات دکتر شریعتی: اگر عشق دوام یابد به ابتذال کشیده میشود.

۵-من خودم که از خدا میخوام ولی میدونی که نظر خانواده تو فامیل ما شرطه تا نظر پسر.

۶-من انقدر دوست دارم که نمی خوام هرروز باعث ناراحتیت بشم تورو خدا درک کن(کمی هم اشک تمساح )

۷-عزیزم روزی می فهمی این کار من به خاطر صلاح تو بود نه خودم!! تورو به خدا درک کن(قیافه حق به جانب)

دوستان توجه کنند اصولا پسرها ذهنی خلاق برای عوض کردن این جملات دارند و با تغییراتی در فعل ،فاعل و مفعول به گونه ای دیگر دخترها رو می پیچونن. 


 مطالب مرتبط: خانمها در برخورد اول با مردها به چه چیزهایی توجه میکنند

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

پیچوندن دخترها توسط پسرها

سلام به همگی

میدونید که اصولا پسرها موقعی که پای مخ زدن دخترها باشه حسابی سنگ تموم میذارن هر چی آرایه های ادبی میشناسید(تشبیه-جناس-ایهام-ابهام و...) توی جملاتشون پیدا میشه 

اما اوج هنر پسرا زمانیه که میخوان همسر یا دوست دخترشونو بپیچونن

در اینجور مواقع چنان نقش بازی می کنند که خودشونم باورشون میشه

البته باید این را یادآوری کنم که دخترها در شرایط عادی حسابی زرنگند ولی وقتی پای دوستی و عقش(عشق) بوجود میاد دیگه اونقدر زرنگ نیستند

 bad boy

جملات پسرها برای پیچوندن دخترها

۱-من خودم هم نمیدونم چکار میخوام بکنم نمیخوام تو به آتیش من بسوزی

۲-تو هم خوشگلی، هم باهوشی، هم زرنگی، آدمهای بهتر از من گیرت میاد.

۳- ما مدلهای ذهنیمون با هم فرق داره هیچ روشی برای تلفیق این دو با هم وجود نداره.

۴-تاکید مداوم برروی برخی جملات دکتر شریعتی: اگر عشق دوام یابد به ابتذال کشیده میشود.

۵-من خودم که از خدا میخوام ولی میدونی که نظر خانواده تو فامیل ما شرطه تا نظر پسر.

۶-من انقدر دوست دارم که نمی خوام هرروز باعث ناراحتیت بشم تورو خدا درک کن(کمی هم اشک تمساح )

۷-عزیزم روزی می فهمی این کار من به خاطر صلاح تو بود نه خودم!! تورو به خدا درک کن(قیافه حق به جانب)

دوستان توجه کنند اصولا پسرها ذهنی خلاق برای عوض کردن این جملات دارند و با تغییراتی در فعل ،فاعل و مفعول به گونه ای دیگر دخترها رو می پیچونن. 


 مطالب مرتبط: خانمها در برخورد اول با مردها به چه چیزهایی توجه میکنند

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

زندگینامه زنان شکارچی

شکار با کمان توسط زنان شکارچی

کاتینا ریوز

کاتینا ریوز ۴۶ ساله مجرد: با مادربزرگ و پدر بزرگش بزرگ شده و از نوجوانی با آنان به شکار و ماهیگیری میرفته.

شکارچی زن

او میگوید: شکار همیشه بخشی از زندگی من بوده است و از آن لذت میبرم.من دو قلاده سگ فوق العاده دارم. اولین بار در ۱۶ سال پیش یعنی در سن ۳۰سالگی با کمان به شکار رفتم.او معلم است و در یک مدرسه کوچک تدریس میکند

شکار با کمان

سینتیا ویلسون

سینیتا ویلسون  نامزد جایزه بهترین زن شکارچی شده است.

 

او میگوید: عشق من بودن در فضای آزاد و شکار کردن است و وقتی در جنگل هستم برای شکار ، احساس زنده بودن میکنم.

شکارچی

او همیشه در تلاش برای بالا بردن مهارتهای خود در شکار با کمان است و زیاد مطالعه می کند.

آن نانسه

او میگوید: من در غرب فلوریدا بزرگ شدم و با خانواده برای تعطیلات به اردوگاهها میرفتیم و در آنجا من به شکار علاقه من شدم

 

من از وقتی با شوهرم آشنا شدم با تشویق او به شکار ادامه دادم و سفرهایی با هم به آفریقا داشتیم و در آنجا توانستم شکارهای خوبی داشته باشم

 

 

برچسب ها: شکار با کمان - زنان شکارچی - شکارچیان حرفه ای - شکار با تیروکمان -شکارچیان زن women hunter - hunting woman - زنان و شکار با کمان درباره شکار با کمان

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

دختر ترشیده کیست؟

آنی دالتون یا دختر ترشیده کیست؟؟؟

یکی از برترن و موفق ترین وبلاگهای فارسی وبلاگ دختر ترشیده است .

نویسنده این وبلاگ با اسم مستعار آنی دالتون خود را معرفی کرده و مینویسد من متولد ۱۳۵۶ تهران هستم و هدفم از این وبلاگ صحبت درباره مشکلات مجردها و متاهل هاست.

او میگوید من نمیگم: "دوست ندارم ازدواج کنم ، آرزوی ازدواج ندارم"

جالب است بدانید بعضی از پستهای این وبلاگ بالای هزار نظر داره و بعضی از کامنتها بسیار جالب است.

بعضی از پسرها در کامنتاشون نوشتن" منم یک پسر ترشیده ام" یا اینکه به نویسنده وبلاگ(آنی دالتون) اظهار علاقه کرده اند!!! بعضی ها هم از اسم دختر ترشیده انتقاد کرده اند.

 هر چند که بعضی از پست های این وبلاگ شاید هیچ سخنی در خود نداشته باشد و فقط یک جمله است! ولی برداشت خوانندگان و نظرات آنان در پست بسیار جالب و خواندنی است. تنها نکته منفی و برداشت شخصی من از آنی این است که کمتر انتقاد پذیر است.!! این موضوع رو در جواب بعضی از کامنتها میتوان بخوبی فهمید.

عکس مدیر وبلاگ دختر ترشیده یا آنی دالتون

نفر سوم از سمت چپ با مقنعه مشکی(نفر چهارم از سمت راست)

عکس نویسنده وبلاگ دختر ترشیده

وبلاگ دختر ترشیده

 

برچسبها: دختر ترشیده آنی دالتون کیست - عکس دختر ترشیده عکس آنی دالتون -عکسی از دختر ترشیده - دختر ترشیده کیست -آشنایی با دختر ترشیده - درباره دختر ترشیده آنی دالتون

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

جوایز اسکار 2010 و حرف و حدیث های پیرامون آن

برندگان جوایز اسکار ۲۰۱۰ مشخص شدند

جوایز اسکار ۲۰۱۰ طی مراسمی مشخص شدند که این انتخابها با حرف و حدیث هایی همراه بود. مروری کنیم به برندگان اسکار این دوره:

جايزه بهترين انيميشن را پيتر داكتر، كارگردان "بالا (up)"دريافت كرد. بالا براي بهترين فيلم هم نامزد شده كه براي نخستين بار در تاريخ آكادمي است كه فيلمي در هر دو بخش نامزد مي شود.

آپ

جایزه بهترین بازیگر مرد به جف بریجز برای بازی در "دل دیوانه" رسید

جف بریجز

جایزه بهترین بازیگر زن به ساندرا بولاک برای فیلم "نقطه کور" رسید. جالب اينكه شب گذشته ساندرا بولاك برنده جايزه تمشك طلايي (رزي) براي بدترين بازيگري معرفي شده بود.

ساندرا بولاک

جایزه بهترین کارگردانی به زن سابق جیمز کامرون "کاترین بیگلو" کارگردان فیلم مهلکه رسید. جالب است بدانید که خود جیمز کامرون او را تشویق کرده برای ساخت این فیلم!!

کاترین بیگلو

 اين نخستين بار است كه در تاريخ آكادمي يك زن برنده اسكار بهترين كارگرداني مي شود.

جایزه بهترین جلوه های ویژه که از قبل مشخص بود به فیلم زیبای" آواتار" رسید.

اواتار

جایزه بهترین فیلم سال به فیلم "مهلکه" اهدا شد که درباره جنگ عراق بود.

جالب است بدانید فیلم مهلکه با هزینه ۱۱ میلیون دلار ساخته شده و فیلم آواتار با هزینه  ۳۰۰ میلیون دلار .

البته باید گفت فیلم آواتار به فروش ۲ میلیارد دلار رسید که در تاریخ سینمای جهان  رکورددار است.

برای دیدن عکسهای  بازیگران هالیوود در اسکار ۲۰۱۰ اینجا کلیک کنید

تصميماتی كه انتقادهايي را هم به همراه داشته است. جورج كلوني بازيگر و كارگردان آمريكايي در اين باره پيش از آغاز مراسم گفت كه اين كار شايد براي جذاب كردن مراسم جالب باشد اما براي صنعت فيلمسازي خوب نخواهد بود.

علت انتخاب مهلکه به جای آواتار

مهلكه به مدد فيلمنامه خوب و تاثيرگذار آن كه بر اساس ماجراهاي واقعي زندگي يك سرباز آمريكايي عضو گروه خنثي سازي مواد منفجره در عراق ساخته شد و تبليغات گسترده تهيه كنندگان آن و حمايت يك پارچه منتقدان فيلم آمريكا، نظر اعضاي آكادمي را به خود جلب كند.

تهیه کننده این فیلم به چند نفر از اعضای آکادمی اسکار ایمیل زده بود که فیلم آواتار را انتخاب نکنند و فیلم او را به عنوان فیلم برتر انتخاب کنند. بخاطر همین موضوع و نقض قوانین،او از شرکت در مراسم اسکار محروم شد.

موضوع دیگری اینکه داستان فیلم آواتار شبیه به نسل کشی سرخپوستان آمریکا است.

هنگامی که اروپائیان رانده شده سرزمین آمریکا را پیدا کردند،شروع به نسل کشی ساکنان بومی آن منطقه یعنی سرخپوستان کردند.

در فیلم آواتار هم مردان متمدن، سیاره پاندورا را کشف کردند و قصد داشتند ساکنان آن سرزمین یعنی آواتارها را از بین ببرند.

یکی از علتهای انتخاب نشدن این فیلم شاید همین مسئله باشد. جیمز کامرون نوع زندگی آواتارها را شبیه به سرخپوستان آمریکایی به نمایش درآورده بود.

بازیگران هالیوود در اسکار ۲۰۱۰

کامرون دیاز در اسکار ۲۰۱۰

کامرون دیاز 

گابوری سیدیب کاندیدای بهترین بازیگر زن

گابوری سیدیبیه

 

 

آماندا سیفرید بازیگر و مجری اسکار۲۰۱۰

هالیوود 2010

 

مریل استریپ کاندیدای بهترین بازیگر زن اسکار ۲۰۱۰

مریل استریپ

 

 

پنه لوپه کروز بازیگر و مجری اسکار ۲۰۱۰

پنه کروز

 

برچسب ها: اسکار 2010 فیلمهای جایزه اسکار 2010  - کاندید اسکار 2010 - بهترین های 2010 - برترین های 2010 - زیباترینهای 2010 زیباترین 2010 برندگان اسکار 2010 عکس های اسکار 2010 عکسهای اسکار 2010 هالیوود 2009 2010

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

ماجرای جالب الناز شاکردوست

الناز شاکردوست ازدواج کرد؟؟

الناز شاکر دوست را همه میشناسید اگه هم نمیشناسید باید بگم او متولد ۱۳۶۳ تهران است که با بازی در فیلم گل یخ مطرح شد این بازیگر جوان و موفق در فیلمهای بی وفا و عروس فراری هم بازی زیبایی به نمایش گذاشت.

الناز شاکردوست

 در فیلم چند میگیری گریه کنی که بارها از تلویزیون پخش شد در کنار منوچهر نوذری بازی می کرد.

در خبر گذاری ها اعلام شد که هفته گذشته  الناز با علیرضا حقیقی دروازه بان پرسپولیس ازدواج کرد.

 حقیقی هم از بعد بازی پرسپولیس-استقلال حسابی معروف شده بود دعوای او در این مسابقه با بازیکن خودی شیث رضایی بارها در برنامه های مختلف پخش شد(مخصوصا ۹۰).

 

علیرضا حقیقی

همین حاشیه ها باعث شده از بعد بازی با استقلال نیمکت نشین بشه.

راستی اینو یادم رفت بگم حقیقی متولد ۱۳۶۷ تهران است!!! یعنی الناز ۴سال از اون بزرگتره

جالبتر از همه اینکه بعد از انتشار این خبر الناز شاکر دوست بازیگر سینما در گفت و گو با برنا نه تنها این خبر را تکذیب کرد بلکه اذعان داشت که در پی شکایت از کسانی است که این گونه اخبار را منتشر می کنند.

به گزارش برنا شاکر دوست همچنین با گلایه گفت: من این آقا را اصلاً نمی شناسم و نمی دانم اصلاً برای چی برخی این کارها را می کنند و این اخبار را از کجا در می آورند.

الناز میگه من مسافرت بودم که بابام بهم زنگ زد و گفت:"تو بدون اجازه من رفتی ازدواج کردی"

البته باید گفت که این دو نفر با هم در جشنواره فیلم فجر عکس دارند که الناز گفت من یک بار اونو دیدم و خیلی ها میان کنارم عکس میگیرن!!!

به نظر من که هنوز برا ازدواج هردوشون خیلی زود بود راستی این خبر فکر کنم باعث سکته چندتا از دخترای عاشق علیرضا شدهاگه یک چرخی تو اینترنت بزنید وبلاگای زیادی روپیدا میکنید که چندتا دختر جوون(نوجوون) به عشق علیرضا زدن و چندتا پست دارن که هی قربون صدقش میرن دیگه اینم یکجورشه

 

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

آموزش مقدماتی فتوشاپ

در اين جا ميخواهيم روش كم كردن حجم عكسها را بررسي كنيم. به صورتي كه حجم آنها به حد اقل برسد و از كيفيت آنها نيز حتي الامكان كاسته نشود.

براي مثال ما عكسي با فرمت Tif داريم كه با دقت 300 نقطه در اينچ اسكن شده است.

اولين نكته اي كه در حجم تصاوير اهميت زيادي دارد ، فرمت آنهاست، براي مثال فرمت ها Tiff و Psd حجم بسيار بالائي دارند ولي فرمت هائي مثل Gif و Jpg كمترين حجم را دارند.پس مهم ترين كار تغير فرمت تصاوير است.

نكته دوم، دقت تصوير مي باشد.براي اين كه كيفيت عكس هنگام چاپ مناسب باشد، دقت آن حد اقل بايد برابر 300 نقطه در اينچ باشد، ولي براي مشاهده تصوير روي مانيتور دقت 72 نقطه در اينچ كافي است . تصوير را در فتوشاپ باز مي كنيم. اولين كار اين است كه دقت تصوير را پائين بياوريد. براي اين كار از منوي Image گزينه Image size را انتخاب كنيد.

تغيير سايز عكس

در اين كادر در بخش Resolution در پائين كادر عدد 300 را تبديل به 72 كنيد و Ok را كليك كنيد. با اين كار دقت تصوير به 72 نقطه در اينچ كاهش مي يابد. قدم بعدي اين است كه ابعاد عكس را كاهش دهيد. اين كار به ميزان زيادي از حجم آن كم مي كند. باز هم از منوي Image گزينه Image size را انتخاب كنيد. اين بار در بخش Document size طول و عرص عكس را كم كنيد. براي مثال، چنين عكسي با ابعاد ۶ در ۸ مناسب به نظر مي رسد. سپس ok را كليك كنيد. قدم آخر تغير فرمت عكس است از منوي File گزينه Save for web را انتخاب كنيد.

در بخش Settings فرمت Jpg را انتخاب كنيد و در زير آن ، كيفيت را روي Medium تنظيم كنيد. ميتوانيد كيفيت عكس را در كادر سمت چپ ببينيد. در بخش پائين نيز حجم عكس با كيفيت كنوني نشان داده مي شود. دكمه Save را كليك كنيد، مكان ذخيره سازي و نام عكس را مشخص كرده و باز هم Save را كليك كنيد. ميبينيد كه حجم عكس نهائي، اختلاف زيادي با عكس اصلي دارد. عكس اوليه با فرمت Tiff حدود 10 مگابايت و عكس نهائي حدود 5 كيلوبايت حجم دارد. يعني يك دو هزارم.

انواع مدل رنگ در فتوشاپ

مدل RGB:

مدل رنگ RGB - Red, Green , Blue- كه در مانيتور ها و تلويزيون براي نمايش رنگها مورد استفاده قرار مي گيرد.

مدل CMYK :

مدل رنگ CMYK معمولا براي چاپ مورد استفاده قرار مي كيرد . در اين مدل رنگها بر حسب درصد بيان مي شوند .

(Cyan – Magenta – Yellow - Black) اين چهاررنگ بعنوان جوهر چاپ مورد استفاده قرار مي گيرند.

دقت كنيد هميشه براي طراحي كارت ويزيت و كارت تبريك و ... در ابتداي كار مدل CMYK را براي طرح خود انتخاب كنيد وگرنه بعد از چاپ كيفيت كار شما بسيار پايين مي آيد و رنگهاي روي كارت شما با رنگهايي كه شما در مانيتور تنظيم كرده ايد متفاوت خواهد بود.

برچسب ها: آموزش فتوشاپ حرفه اي فتوشاپ اندازه عكس در فتوشاپ تغيير حجم عكس در فتوشاپ آموزش گام به گام فتوشاپ حجم عكس در فتوشاپ يادگيري فتوشاپ

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

طفلکی دخترا

چند تا از مزيتهاي پسر بودن

1-دختر نيستيد

2-هميشه يك شكل دارين و خودتون هستيد (600مدل آرايش نميكنيد)

3-براي يك سال هم اگه يه لباسو بپوشن هيچكي چيزي نميگه

4-فقط شما ميتونيد برين ورزشگاه  آزادي برا بازي پرسپوليس-استقلال

5-توي اتوبوس جاي بيشتري نسبت به خانوما داريد

6-ميتونين تو 5دقيقه حموم برين

7-براي دعوا كردن به بابا يا داداش بزرگتر احتياج نداريد

8-كمتر از 2 دقبقه برا مهموني حاظر ميشين

9-خودتون پنچري ماشين تون و ميگيرين

10-لازم نيست از انواع جك در پاشنه كفشتان استفاده كنيد تا قدتون رو بلند كنيد

11-سرسفره عقد لازم نيست بريد گل بچينيد

۱۲-با دیدن سوسک یا موش اجدادتان جلوی چشمتان نمیاد

۱۳-هر جوری میتونید برخصید هیچ کس به شما ایراد نمیگیره

۱۴-فقط شما می تونید رئیس جمهور شوید

۱۴-مهمتر از همه اينكه هيچ وقت نمي ترشيد

البته مزایای پسر بودن زیاده که حوصله ندارم ادامه بدم

برچسب ها: مزایای پسر بودن فقط مردان مزیت پسران به دختران پسر ایرونی میخواهم پسر باشم باز هم پسران طفلکی دختران باز هم پسران طفلی دختر girl and boy girls  girl friend boys only boys vahidh.blogfa vahid hormozi

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

مردان باهوش وفادارند

رابطه ضریب هوشی مردان و وفاداری آنها

محققان در يك دانشگاه انگليسي با انجام تحقيق جديدي دريافته‌اند، مرداني كه ضريب هوشي بالاتري دارند، به تك همسري و وفاداري طبيعي ارزش و بهاي بيشتر مي‌دهند، اما به نظر مي‌رسد كه اين ارتباط بين ضريب هوشي و وفاداري جسمي در زنان ديده نمي‌شود.

vahid hormozi

يك تحليل جديد از جريان‌هاي اجتماعي نشان مي‌دهد كه مردان با هوش به دليل رشد تكاملي، كمتر به همسران خود خيانت مي‌كنند.

به گزارش ايسنا، محققان در يك دانشگاه انگليسي با انجام تحقيق جديدي دريافته‌اند، مرداني كه ضريب هوشي بالاتري دارند، به تك همسري و وفاداري طبيعي ارزش و بهاي بيشتر مي‌دهند، اما به نظر مي‌رسد كه اين ارتباط بين ضريب هوشي و وفاداري جسمي در زنان ديده نمي‌شود.

اين الگوها از سوي دكتر ساتوشي كانازاوا در دانشكده علوم اقتصادي و سياسي لندن كشف شده و در مجله «سوشيال سايكولوژي كوآرترلي» به چاپ رسيده است.

وي در اين تحقيق دو پژوهش بزرگ انجام شده در آمريكا را كه به بررسي ايده‌هاي اجتماعي و ضريب هوشي هزاران نوجوان و بزرگسال پرداخته بودند، مورد تجزيه و تحليل قرار داد.

دكتر كانازاوا ادعا مي‌كند كه ارتباط ضريب هوشي و گرايش به تك همسري در مردان ريشه در رشد تكاملي آنها دارد.

منبع:تابناک

برچسبها: خیانت مردان خیانتکار علت خیانت مردان چرا خیانت  دلایل خیانت مردان تحقیقات جدید درباره خیانت مردان به همسرانشان خیانت به همسر خیانت به زنان دلایل خیانت مردان به زنان مردان باهوش خیانت نمی کنند خیانت در مردان و زنان

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

شکار با کمان

شکار با کمان

شکار با کمان بسیار لذت بخش و زیبا است. این را من نمیگویم کسانی میگویند که با کمان به شکار رفته اند وارد شدن در مکانهای بکر حیوانات و استفاده نکردن از تجهیزات مدرن تیراندازی و استفاده از لوازم سنتی شکار بسیار لذت بخش است.

شكار با كمان

تجهیزات شکار با کمان

برای شکار با کمان از کمانهای مخصوص برای شکار استفاده میکنند. معمولا قدرت این کمانها بالاتر از کمانهای مسابقه ای است. البته با کمانهای دیگر هم میتوان شکار کرد ولی حتما باید از تیرهای مخصوص شکار استفاده کرد.

 تفاوت اصلی تیرهای شکاری با تیرهای مسابقه ای در سر تیر آنهاست. سرتیرهای شکاری دارای چند تیغه تیز میباشد که با چرخش تیر در هنگام پرواز به راحتی در جسم هر حیوانی فرو میرود.

 

 

 

برای دیدن عکسهای زیبای شکار با تیروکمان ادامه مطلب را کلیک کنید.

شکار با تیروکمان

 

شكار خرس با كمان

vahid hormozi

 

تجهیزات شکار با کمان

برای شکار با کمان از کمانهای مخصوص برای شکار استفاده میکنند. معمولا قدرت این کمانها بالاتر از کمانهای مسابقه ای است. البته با کمانهای دیگر هم میتوان شکار کرد ولی حتما باید از تیرهای مخصوص شکار استفاده کرد.

 تفاوت اصلی تیرهای شکاری با تیرهای مسابقه ای در سر تیر آنهاست. سرتیرهای شکاری دارای چند تیغه تیز میباشد که با چرخش تیر در هنگام پرواز به راحتی در جسم هر حیوانی فرو میرود. 

 

 

شکار گراز با تیروکمان

 

شکار گراز وحشی با تیرو کمان

مطالب مرتبط:   کمترین هزینه برای داشتن کمان شکاری چقدر است       دانلود فیلم شکار با تیروکمان

کلمات کلیدی: شکار با تیروکمان  تجهیزات شکار با تیروکمان  کمان شکاری  عکسهای زیبای شکار با کمان لذت شکار با کمان  شکارچی با تیروکمان  شکار خرس و گراز با کمان عکس های فوق العاده شکار

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

هم اتاقی دختر

هم اتاقی دختر (طنز)

خانم حمیدی برای دیدن پسرش مسعود، به محل تحصیل او یعنی لندن آمده بود، ا و در آنجا متوجه شد که پسرش با یک هم اتاقی دختر بنام ویکی زندگی میکند...!!!

کاری از دست خانم حمیدی بر نمی آمد و از طرفی هم اتاقی مسعود(ویکی) هم خیلی خوشگل بود ، او به رابطه میان آن دو ظنین شده بود و این موضوع باعث کنجکاوی بیشتر او می شد.

مسعود که فکر مادرش را خوانده بود گفت:من میدانم که شما چه فکری میکنید، اما من به شما اطمینان می دهم که من و ویکی فقط هم اتاقی هستیم.

حدود یک هفته بعد  

ویکی، به مسعود گفت: از وقتی که مادرت از اینجا رفته، ظرف نقره ای من گم شده، تو فکر نمی کنی که او قندان را برداشته باشد؟

مسعود جواب داد: خب، من به مادرم شک ندارم، اما برای اطمینان به او ایمیل خواهم زد.

او در ایمیل خود نوشت:

مادر عزیزم ، من نمی گم که شما ظرف نقره را از خانه من برداشتید، و در ضمن نمی گم که شما آن را برنداشتید، اما در هر صورت واقعیت این است که آن ظرف از وقتی که شما به تهران برگشتید گم شده...!

‎با عشق ، مسعود


روز بعد ، مسعود یک ایمیل به این مضمون از مادرش دریافت نمود:

پسر عزیزم، من نمی گم تو با ویکی رابطه داری و در ضمن نمی گم که تو باهاش رابطه نداری! اما در هر صورت واقعیت این است که اگر او در تختخواب خودش می خوابید، حتما تا الان ظرف را پیدا کرده بود.

با عشق ، مامانت

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

عكس عبدالمالك ريگي

عكسهاي عبدالمالك ريگي

 

عبدالمالك

وحيد

رهبر گروه تروريستي جندالله

 

گروگانگيري

عبدالمالك ۲۹ساله

عبدالمالک

 

برادر عبدالمالك :عبدالحمید ریگی

عبدالحمید ریگی

 

 

همسر و فرزندان عبدالحميد ریگی که توسط او کشته شدند.

همسر عبدالحمید ریگی

 

کلمات کلیدی: عبدالمالک ریگی+عکس  - عکسهای عبدالمالک ریگی - جندالله - عبدالمالک ریگی  - اعدام عبدالمالک ریگی 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

پوششی در قالب یک فیلم عشقی

فیلم ضد ایرانی یک شب با پادشاه

«يك شب با پادشاه » به كارگرداني مايكل ا.سجبل يكي از اين آثار است كه به تازگي به نمايش درآمده و اقتباسي از داستان «استر» كتاب مقدس عهد عتيق است . این داستان مربوط به زن یهودی خشایارشاه به نام هداسا یا استر بود که باعث کشته شدن هزاران ایرانی بی‌گناه شده و از قتل عام یهودیان ایرانی جلوگیری کرد که این روز رو در اسراییل همه ساله جشن می گیرند و کارناوال شادی راه میندازند.

یهودیت

البته ناگفنه نماند که امسال برای تبلیغ شرکت در راهپیمایی روز قدس ،تلویوزیون از حس وطن‌پرستی و وطن‌دوستی ایرانیان استفاده کرد و صحنه هایی از این فیلمو نشون داد ولی تو این تبلیغ گفته می‌شد میدونید چرا قتل عام ایرانیان رو در اسراییل جشن می‌گیرند؟ بعد ربطش دادند به روز قدس و از این حرف‌ها و... که همه ما صداوسیما رو خوب میشناسیم (مخصوصا بعد از انتخابات۸۸)

 فیلمی که هالیوود برای این داستان تاریخی و البته غیر مستند یهودی ساخته، ‌تمام ویژگیهای خاص سینمای هالیوود رو به همراه داره یعنی به پیش بردن داستانی برای دفاع از صهیونیست‌ها و اسراییلیان ( و نه یهودیان ) با نشون دادن صحنه‌ها و داستانهای عاشقانه .

داستان فیلم

 «يك شب با پادشاه » روايت داستان استر از كتاب مقدس است . دختري به نام هداسا كه پدر و مادرش را از دست داده ، با عموي بزرگش(مردخای) زندگي مي كند. در آن زمان پادشاه كشور ایران، خشايارشاه است . يك روز دربار اعلام مي كند كه تمام دختران جوان كشور بايد نزد شاه حضور يابند تا شاه از بين آنها ملكه خود را انتخاب كند. اما از آنجا كه هداسا ايراني نيست و پادشاه ميانه خوبي با خارجيان ندارد، از هداسا به استر تغيير نام مي دهد و نزد خشايار شاه حضور مي يابد. استر بيش از سايرين مورد توجه شاه قرار مي گيرد. چندي بعد پادشاه تصميم مي گيرد قلمروي پادشاهي خود را از خارجيان پاك كند. استر براي نجات مردمش قصد مي كند پادشاه را از اين كار منصرف كند.در این میان فرمانده نظامی قصر(هامان) هم مردی است که در اثر تجاوز یک سردار یهودی به زن یکی از شاهزادگان ایرانی به دنیا اومده و قصد داره انتقامش رو از تمام یهودیان ایران بگیره.

دختر یهودی هداسا

دسيسه چيني‌هاي مردخاي(عموی استر) و استر(هداسا دختر یهودی) که در فیلم نه دسیسه چینی که "عشق خالص " نشون داده میشه ،‌به حدي پيش مي‌رود كه حتي خشايارشاه دستور قتل هامان و تمامي ايرانيان ضد يهود را مي‌دهد و مردخاي نيز به جاي هامان وزير اعظم مي‌شود. مساله اي كه بنابراعلام منابع عبري باعث كشته شدن بيش از هفتاد هزار نفر ايراني به جرم مخالفت با يهوديان! مي‌شود (برخي منابع تا پانصد هزار را هم ذكر كرده اند). جالب اینحاست که در فیلم این مسئله نشون داده نمیشه و تنها گفته میشه که پادشاه ایران اجازه حمل سلاح به یهودیان و دفاع از خودشون رو به اونها داد!‌يهوديان جهان نيز هرساله اين روز كه "عيد پوريم" ناميده مي شود و تقريبا مصادف با عيد نوروز ايرانيان است جشن میگیرند

.

قبر استر


 مقبره استر و و عمویش مردخای یهودی در همدان قرار داره و از محل های مقدس یهودیان هست  ایرانیان در عوض به خاطر اینکه استر یا هداسا از بین اون همه دختر ایرانی تونسته بود به عنوان زن پادشاه انتخاب بشه ،‌معتقدند با زدن کلون در مقبره اش بخت دخترانشان باز میشه!!(قابل توجه دختران دم بخت)!!!!

مقبره استر در همدان

با همچین فیلمهایی است که یهودیان اسرائیل میخواهند سرپوشی بگذارند برای جنایتهاشون در جهان.استفاده از یک داستان عشقی برای فیلم چیزی است که باعث جذب مخاطبین میشود مخصوصا برای ما ایرانیها.... متاسفانه تو بعضی از سایتهای ایرانی که این فیلم رو برای دانلود گذاشتن از این فیلم به عنوان فیلم عاشقانه خیلی قشنگ نام بردند.

حداثا  مردخای یهودی خشایارشاه فیلمهای ضد ایرانی یهود  یهودیان  نقد فیلم یک شب با پادشاه

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

تیروکمان و فواید آن

فواید تیروکمان

باسلام به دوستان

امروز میخوام درباره مزایای تیروکمان نسبت به بعضی از رشته های ورزشی مطالبی بنویسم.

ابتدا از کسانی که در پست های قبلی نظر دادن تشکر میکنم به تمام نظرات دوستان در زیر ثبت نظرشون پاسخ دادم.

مطالب پایین خلاصه ای از چند مقاله خارجی است که خودم ترجمه کردم (چند مطلب هم از خودمه)و جای دیگه ای پیداشون نمیکنیین دوستانی که میخوان مطالب را کپی کنند نام منبع(http://vahidh.blogfa.com) را ذکر کنند. در غیر این صورت ایشاالله کوفتت بشه

فواید تیراندازی با کمان(تیروکمان)

تیراندازی با کمان ورزشی است  کم خطر ، سرگرمی مفید برای همه سنین و آسان جهت یادگیری. باعث افزایش تمرکز و مهارت تعیین هدف میشود.

از ورزشهای توصیه شده پیامبر اسلام نیز میباشد

ورزشی است که باعث رفع خستگی و نشاط میشود و تمام افراد یک خانواده با سنین مختلف میتوانند از آن استفاده کنند.

تیروکمان

کماندار باید با آرامش و کمی استراحت در لحظه ای فوری روی هدف تمرکز کند. تیراندازی با کمان ترکیب منابع فیزیکی و روانی است.

تیراندازی با کمان

تیراندازی با کمان باعث ایجاد حس اعتماد به نفس و احساس موفقیت در کماندار میشود. هنگامی که شما در چالش غلبه بر چیزی هستید، تمام فکر و جسم شما درگیر آن میشود و هنگام غلبه بر آن به احساس موفقیت میرسید.

به طور کلی فواید تیراندازی با کمان به شرح زیر است:

1-تیراندازی با کمان ورزشی است برای همه افراد حتی افراد معلول.

۲-تیراندازی با کمان هم ورزش است هم تفریح.

۳-تیراندازی با کمان باعث بهبود تمرکز می شود.

۴-تیراندازی با کمان ورزشی سرپوشیده(داخل خانه) و روباز(محیط) است.

۵-تیراندازی با کمان باعث افزایش قدرت صبر در انسان می شود.

۶-تیراندازی با کمان اگر برای تفریح باشد ورزش نسبتا ارزانی است.

۷-تیراندازی با کمان ورزشی اجتماعی است

۸-تیراندازی با کمان باعث بهبود اعتماد به نفس می شود.

۹-تیراندازی با کمان می آموزد اهمیت ایمنی را در ورزش.

 کپی از مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد


مطلب مرتبط : چگونه میتوان با کمترین هزینه کمان داشت 


برچسبها: درباره تیرو کمان مزایای تیراندازی با کمان تیر و کمان آموزش تیروکمان فواید تیراندازی با کمان   افزایش تمرکز با تیروکمان افزایش اعتماد به نفس با تیروکمان تفریح لذت بخش تیروکمان ورزش لذت بخش تیروکمان

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

تحقیقات جدید درباره استامینوفن

آيا استامينوفن درد رواني را هم كاهش مي ‌دهد؟

سردردها و قلب دردها، استخوان هاي شكسته و دل هاي شكسته، جسم‌ هاي آسيب ديده و احساسات جريحه ‌دار شده واژه‌هايي هستند كه اغلب براي توصيف دردهاي جسمي و روحي خود استفاده مي ‌كنيم.

 

در حالي كه انبوهي از داروهاي ديگر اغلب براي درمان افسردگي و اضطراب تجويز و مصرف مي ‌شوند. vahidh

اما محققان به تازگي به دنبال پاسخ اين سوال هستند كه آيا اين امكان وجود دارد كه يك نوع داروي مسكن بتواند دو كار انجام دهد يعني؛ نه تنها دردهاي جسمي ناشي از زخم‌ ها و سردردها را تسكين دهد بلكه همچنين درد طرد شدن از جامعه را نيز التيام بخشد؟

آرامش

يك تيم تحقيقاتي به سرپرستي "سي ناتان دي وال" روانشناس كالج هيز و دپارتمان علوم روانشناسي در دانشگاه كنتاكي به شواهدي دست يافته‌ اند كه نشان مي ‌دهد؛ استامينوفن كه ماده فعال در داروي تيلنول است، مي‌ تواند درد رواني را تسكين دهد.

دكتر دي وال مي‌ گويد: اين ايده كه يك داروي تعيين شده براي از بين بردن درد جسمي مي‌ تواند درد اجتماعي و رواني را نيز كاهش دهد ظاهرا ساده به نظر مي ‌رسد و بر اساس دانشي است كه ما درباره تداخل عصبي بين سيستم‌ هاي درد اجتماعي و جسمي داريم.

وي مي‌ گويد: ما با تعجب متوجه شديم كه هيچ كس تاكنون روي اين ايده آزمايش و تحقيق نكرده است.

اين تحقيق نشان مي‌ دهد كه دكتر دي وال و دستياران وي درست مي ‌گويند. يعني ظاهرا درد جسمي و درد رواني در مغز با هم تداخل دارند و اين امر با برخي از مكانسيم‌ هاي رفتاري و عصبي مشابه توجيه مي ‌شود. اين ايده در دو آزمايش مورد بررسي و تحقيق قرار گرفت.

 تصويربرداري‌ هاي دقيق نشان داد: استامينوفن، واكنش‌ هاي عصبي مربوط به طرد شدن اجتماعي را در مناطقي از مغز كه با آشفتگي ناشي از درد اجتماعي و بخش موثر در درد جسمي ارتباط دارد، كاهش مي‌ دهد.

با اين حال محققان هشدار دادند كه خوانندگان اين مطلب نبايد به سرعت براي تسكين دردهاي اجتماعي و رواني و اضطراب خود به مصرف انبوه استامينوفن روي بياورند. چون مصرف طولاني مدت استامينوفن مي ‌تواند آسيب جدي به كبد وارد كند.

براي دستيابي به نتايج قطعي ‌تر درباره ي مزايا و مضرات مصرف اين دارو، تاثير آن در كاهش واكنش‌ هاي احساسي و ضد اجتماعي بايد مطالعات بيشتر و دقيق‌ تري انجام گيرد.

البته این نکته رو باید اضافه کنم که اکثر ما ایرانی ها در مصرف هر چیز افراط می کنیم  مثلا خوردن دارو و قرص های مسکن.

در پست های قبلی درباره انواع سردردها گفتم که خوردن زیاد داروهای مسکن مثل استامینوفن باعث سازگاری بدن نسبت به این دارو ها میشه و نه تنها سردرد خوب نمیشه بلکه ناراحتی معده و کبد هم اضافه میشه- پس با کوچکترین احساس درد فورا سراغ قرص های مسکن نرین. اینقدر گلبولهای سفید خون رو تنبل نکنید

مبع: ایرانیانوک

+ نوشته شده در  ساعت   توسط نویسا  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر